Gündem AK Partiden yerel seçim açıklaması

Yerel seçimler erkene mi alınacak? AK Parti'den yerel seçim açıklaması

AK Parti'den yerel seçim açıklaması

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, yerel seçimlerin erkene alınmayacağını ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılacağını vurgulayarak, "Her gittiğim yerde bana soruluyor 'yerel seçimler erkene alınacak mı?' diye, hayır alınmayacak. İnşallah 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinin de hazırlıklarını gözden geçireceğiz, hazırlıklarına başlayacağız, onun üzerine değerlendirmelerde bulanacağız" dedi. Son dönemlerin en sık sorulan 'Yerel seçimler erkene mi alınacak?' sorusu da böylece yanıt bulmuş oldu.

Haber Merkezi IHA
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'dan seçim açıklaması.
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'dan seçim açıklaması.

AK Parti 81 il başkanı ve İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanı ile yardımcıları Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde seçim kampına girdi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, 24 Haziran Seçimleri Değerlendirme ve 2019 Yerel Seçimlerine Hazırlık Toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, toplantıda yaklaşık 1.5 ay önce yapılan 24 Haziran seçimlerini değerlendireceklerini belirtti.

"Her gittiğim yerde soruluyor"

  • Haziran seçimlerini herkes değerlendirdiği ama kampta 81 ilin başkanıyla daha gerçekçi ve daha içeriden bir değerlendirme şansını elde etmiş olacaklarını vurgulayan Sorgun, şöyle devam etti:
  • "Bunun yanında 2019 31 Mart'ında yapacağımız altını çizerek söylüyorum her gittiğim yerde bana soruluyor mutlaka illerde sizlere de soruluyordur, 'yerel seçimler erkene alınacak mı?' diye hayır. İnşallah 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinin de hazırlıklarını gözden geçireceğiz, hazırlıklarına başlayacağız, onun üzerine değerlendirmelerde bulanacağız."

Seçim İşleri Başkanlığının organize ettiği kamp dün başladı. Yarın sona erecek olan kampta 24 Haziran seçim süreci ve sonuçları tüm boyutlarıyla masaya yatırılacak.

Mart 2019’daki yerel seçime yönelik çalışma ve stratejiler ele alınacak.

AK Parti'den 52 devlet başkanına kongre daveti
GÜNDEM
AK Parti'den 52 devlet başkanına kongre daveti

Ekonomik savaşı da kazanacağız
GÜNDEM
Ekonomik savaşı da kazanacağız

Kayseri’de denklem
bozulmaz
GÜNDEM
Kayseri’de denklem bozulmaz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.