Gündem Bakan Akar NATO toplantısı için Brüksele gidecek

Son dakika haberleri... Bakan Akar NATO toplantısı için Brüksel'e gidecek

Bakan Akar NATO toplantısı için Brüksel'e gidecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yarın Brüksel'deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılacak. Akar'ın ABD Savunma Bakan Vekili ile Yunanistan, Fransa, Makedonya, Karadağ, İtalya ve Gürcistan Savunma Bakanlarıyla ikili görüşmeler yapması bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak AA
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Hulusi Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenecek NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılacak.

NATO Karargahı'nda 13 Şubat'ta yapılacak toplantıya iştirak edecek Akar'ın, ikili görüşmeler yapması da bekleniyor. Akar'ın görüşeceği isimler arasında ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan'ın da yer alması öngörülüyor.

  • Akar'ın bir diğer görüşmesinin ise Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ile olması planlanıyor. Bakan Akar, göreve yeni başlayan Apostolakis’e kutlama mektubu göndermiş, kendisini Türkiye'ye davet etmişti.
  • Akar'ın, aralarında İtalya, Fransa, Karadağ ve Gürcistan'ın da bulunduğu bazı ülkelerin savunma bakanlarıyla da görüşmesi öngörülüyor.

Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Antlaşması ile ittifakın savunma caydırıcılık yapısının ele alınacağı oturumlara da katılacak.

MSB'den Akar-Şoygu görüşmesine ilişkin açıklama
GÜNDEM
MSB'den Akar-Şoygu görüşmesine ilişkin açıklama

Hulusi Akar Rus mevkidaşıyla görüştü
GÜNDEM
Hulusi Akar Rus mevkidaşıyla görüştü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.