Gündem Akaydın aslında emlak zenginiymiş

Akaydın aslında emlak zenginiymiş

Sayıştay tarafından kamuyu zarara uğrattığı gerekçesi ile 2 milyon lira zimmet çıkarılan Mustafa Akaydın’ın emlak zengini olduğu ortaya çıktı. Haczedilecek sadece vekil maaşının olduğunu söyleyen Akaydın ve eşinin milyonlarca liralık gayrimenkulu bulunuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Akaydın aslında emlak zenginiymiş
-FATİH ÖZKANOĞLU-

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkındaki kamuyu zarara uğratma davalarını değerlendiren Sayıştay, Akaydın'a 2 milyonu aşkın zimmet çıkarmıştı. İdari işlerdeki usulsüzlüklerle kamuyu milyonlarca lira zarara uğratan Akaydın haczedilecek milletvekili maaşından başka bir varlığı olmadığını belirtmişti.

MİLYONLAR DEĞERİNDE

Ancak Akaydın ailesinin Antalya başta olmak üzere farklı illerde 4 dairenin, villanın, çiftliğin ve çok sayıda arsanın sahibi olduğu ortaya çıktı. Tapu kayıtlarına göre Mustafa Akaydın'ın Döşmealtı'ndaki villa ve çiftliğin yanı sıra Konyaaltı Hurma Mahallesinde bir dairesi, Döşmeaaltı'nda arsaları ve Çorum Saray Köyü'nde 7 ayrı parselde arsası var. Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın'ın ise Konyaaltı Hurma Mahallesi'nde, Çankaya Kültür Mahallesi'nde, Muratpaşa Kışla Mahallesi'nde birer dairesi var. Günseli Akaydın adına ayrıca Döşemealtı Bıyıklı da 5 ayrı parselde arsa bulunuyor. Akaydın tapu kayıtlarında milyonlarca lira değerinde olduğu tahmin edilen villa, daire ve arsaları yer almasına rağmen maaşımdan başka bir şeyim yok demesi “gayri menkuller başkasının üzerine mi geçirilecek” yorumlarına neden oldu.

Bakan Kirişçi'den gençlere müjde: 'Talepleriniz karşılıksız kalmadı' diyerek duyurdu
Gündem

Bakan Kirişçi'den gençlere müjde: 'Talepleriniz karşılıksız kalmadı' diyerek duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 17 Eylül 2022 tarihinde yapılacak “Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı”nın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Yeni sınav takviminin en kısa sürede belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

Nöroloji uzmanları Joe Biden'a 'demans' teşhisi koydu: Attığı imzaların geçersiz sayılması gerekiyor
Dünya

Nöroloji uzmanları Joe Biden'a 'demans' teşhisi koydu: Attığı imzaların geçersiz sayılması gerekiyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın kameralar önünde yaşadığı aksaklıklar uluslararası basında gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde boşlukla tokalaşan Biden'ın önceki gün helikopterden indiği sırada dakikalarca ceketini giymeye çalışması ve sonrasında gözündeki gözlüğü düşürmesi şaşkınlık yarattı. Bu görüntüler konuşulmaya devam edilirken Biden, önceki gün ise Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer ile el sıkışmasının ardından tokalaşmak için tekrar elini uzattı. Biden'ın sergilediği davranışları inceleyen Nöroloji uzmanları, ABD Başkanı'nın 'demans' belirtileri gösterdiğini açıkladı. Türkiye'de bu belirtileri göstererek çeşitli testlerden geçirilen kişilere demans teşhisi konulması halinde hastaya vasi atandığı söyleyen uzmanlar, ABD Başkanı Biden gibi ileri derecede unutkanlık belirtisi gösteren kişilerin attığı imzaların geçersiz sayılması gerektiğinin altını çizdi.
Polis kaynakları, bıçaklı şahsın Paris havaalanında vurulduğunu doğruladı
Dünya

Polis kaynakları, bıçaklı şahsın Paris havaalanında vurulduğunu doğruladı

Polis kaynakları verdiği demeçte, Fransız polisinin Çarşamba sabahı Paris havaalanında bıçaklı bir şahsı vurarak öldürdüğünü doğruladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.