Gündem Arkadaşları bile sahip çıkmıyor

Arkadaşları bile sahip çıkmıyor

CHP tabanıyla ithal aday Mansur Yavaş arasındaki kan uyuşmazlığı sahte senet iddialarıyla iyice su yüzüne çıktı. CHP ve İYİ Parti Yavaş hakkındaki iddialar konusunda sessizliğe büründü. Yavaş’ın basın toplantısında yanında az sayıda partili yer alırken, iddialara itirazlar sadece genel başkanlar nezdinde kalıp tabana yansımadı.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
Mansur Yavaş
Mansur Yavaş

CHP tabanıyla ithal aday Mansur Yavaş arasındaki kan uyuşmazlığına senet iddiaları da eklendi. Kampanya başlangıcında afişlerinde ismini öne çıkararak partiyi geri planda bırakan Yavaş'a son iddiaların ardından CHP tabanı sahip çıkmada istekli değil. Yavaş'a ikinci şok ise göstermelik bir iki destek haricinde topa fazla girmeyen ittifak ortağı İYİ Parti'den geldi.

Meral Akşener ve Mansur Yavaş

YETERLİ DESTEK GELMİYOR

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yönelik sahte senet suçlamalarına ilişkin soruşturma ve dava sürecine ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Her gün yeni iddialar gündeme gelirken, ne CHP ne de 31 Mart'taki ortağı İYİ Parti'den Yavaş'a yeterli miktarda destek gelmiyor.

Kemal Kılıçdaroğlu

UÇURUM AÇILIYOR

Yavaş, iddiaları reddettiği basın toplantısında bile yanında az sayıda partili vardı. Yavaş aday gösterildiğinde CHP'den ithal aday tepkisi gelmişti. Yavaş'ın senet iddiaları parti ile arasındaki uçurumu iyice açtı.

TABANDAN DA SES YOK

Kampanya başlangıcında afişlerinde ismini öne çıkararak partiyi geri planda bırakan Yavaş'a son iddiaların ardından CHP tabanı da sahip çıkmada istekli değil. CHP'nin 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde iş birliği yaptığı ortağı İYİ Parti'den ise güçlü itirazlar gelmiyor. İddialara itirazlar sadece genel başkanlar nezdinde kalıp tabana yansımıyor.

Mansur Yavaş'ın senet olayında yeni skandal: İmza sahte çıktı
GÜNDEM
Mansur Yavaş'ın senet olayında yeni skandal: İmza sahte çıktı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.