Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Aşı olan 90 yaşındaki Gülendam nine Kendimi çok iyi hissediyorum Allah devletimize zeval vermesin
VAN

Aşı olan 90 yaşındaki Gülendam nine: Kendimi çok iyi hissediyorum Allah devletimize zeval vermesin

Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan ve geçen hafta Covid-19 aşısı yapılmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile sağlık çalışanları için torununa teşekkür mektubu yazdıran Gülendam Macit (90), aşı sonrası kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

Haber Merkezi DHA
Aşı olan 90 yaşındaki Gülendam nine: Kendimi çok iyi hissediyorum Allah devletimize zeval vermesin
21 torun ve 10 çocuk sahibi Gülendam Macit de geçen hafta Covid-19 aşısı oldu.

Türkiye genelinde aşılama çalışmalarına devam edilirken, Van'ın Erciş ilçesine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Sahil Kent Mahallesi'nde oturan, 21 torun ve 10 çocuk sahibi Gülendam Macit de geçen hafta Covid-19 aşısı oldu. Kendilerine ulaşan sağlık ekiplerine teşekkür eden Gülendam Macit, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve sağlık personeli için torunu Gamze Macit'e teşekkür mektubu yazdırdı. Macit, "Yaşım 90 ve evden çıkamıyorum. Eve kadar gelip bana aşı yapan sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Sağlıkçılarımız çok yoruluyor. Ben okuma yazma bilmem. Torunum Gamze aracılığıyla Sağlık Bakanı'mıza ve sağlık çalışanlarına teşekkür mektubu yazdım. Allah devletimize zeval vermesin. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

'SAĞLIĞIM GAYET İYİ'

Yapılan aşının ardından hiçbir sağlık sorunu yaşamadığını belirten Gülendam Macit, "Geçtiğimiz hafta bana Covid-19 aşısı yapıldı. Kendimi çok iyi hissediyorum. Yoğun çalışımlarından dolayı Sağlık Bakanı'mız Fahrettin Koca ve bütün sağlık çalışanlarına torunum Gamze aracılığıyla teşekkür mektubu yazdırdım. Aşı sonrası kendimi çok iyi hissediyorum. Allah devletimize zeval vermesin. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

Macit'in torunu Gamze ise babaannesinin sağlık durumunun çok iyi olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz hafta babaanneme sağlık çalışanları tarafından Covid-19 aşısı yapıldı. Babaannemin aşı sonrası sağlığı gayet iyi" diye konuştu.

Türkiye'nin kaç ilinde mutasyonlu virüs tespit edildi?
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin kaç ilinde mutasyonlu virüs tespit edildi?

Bilim Kurulundan mutasyon virüs açıklaması: İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya mutasyonları görüldü
KORONAVİRÜS
Bilim Kurulundan mutasyon virüs açıklaması: İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya mutasyonları görüldü
Abone Ol Google News
Bildiriyi yazan Ergun Mengi itiraf etti: Montrö bahaneymiş
Gündem

Bildiriyi yazan Ergun Mengi itiraf etti: Montrö bahaneymiş

Montrö Sözleşmesi üzerinden ‘darbe bildirisi’ yayımlayan emekli amiraller, Montrö’nün aslında bahane olduğunu ve bildiriyi hazırlamak için araç olarak kullanıldığını itiraf etti. Bildiriyi kaleme alan Ergun Mengi, 2 Nisan’da Ali Yüksel Önel’e gönderdiği mesajda, “Komutanım esas tepki takunyalı amiral, harp okulu giriş şartlarından irticanın çıkarılmasına olacak. Grupta uzlaşı zordu. Bu nedenle Montrö bahanesiyle son paragraftaki mesajları veren bildiri hazırlandı. Montrö’yü araç olarak kullandık” dedi.
Metni değiştiyse niye itiraz etmediler
Gündem

Metni değiştiyse niye itiraz etmediler

MHP lideri Bahçeli, emekli amirallerin darbe çağrısı yaptığı bildiriye ilişkin, “Bir amiral, hazırlanan metnin yayımlanmasından önce değiştirildiği iddiasını dile getirmiştir. Madem öyleydi, 104 kişiden birisi çıkıp da bu bildiriyi niçin inkar edemedi? ‘İmza attığım metin bu değildir’ itirazını niye yapamadı?” diye sordu.
Umutları paket siparişinde
Hayat

Umutları paket siparişinde

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte restoran, lokanta ve pastane gibi işletmeler yeniden paket servise döndü. Ramazan hazırlıkları hummalı bir şekilde sürerken, umutlar Ramazan’da artacak siparişlere bağlanmış durumda. Kazanlar kaynıyor, yemekler hazırlanıp paketlenip yola çıkıyor. Pandemi gölgesinde ikinci Ramazan’ı geçiren sektör temsilcileri, bu sefer daha hazırlıklı olduklarını söylüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.