Gündem Bağlarda kaliteli temizlik

Bağlar’da kaliteli temizlik

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, belediye envanterine kazandırılan 90 yeni araçla ilçenin temizlik işlerinin daha kaliteli yapıldığını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Temizlik araç filosu yenilendi.
Temizlik araç filosu yenilendi.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Diyarbakır Bağlar’da göreve başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin temizlik araç filosunu yeniledi. 90 yeni modern temizlik aracının vatandaşlara hizmet için sokaklara dağıldığını belirten Beyoğlu, “Halkımıza söz verdiğimiz gibi Bağlar’ı temizlik konusunda örnek yerleşim yeri haline getireceğiz. Ekiplerimiz, gece gündüz büyük bir özveri ile çalışarak yeni modern araçlarla cadde ve sokakları temizliyor. Vatandaşlarımızın huzurlu, mutlu ve hijyenik çevre koşullarına kavuşması en büyük hedefimizdir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, temizlik konusunda hassasiyet göstermeleridir” dedi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren cadde ve sokakları temizlik ürünleri kullanarak modern araçlar ile pırıl pırıl hale getiren ekipler, zamansız sokağa bırakılan çöpler konusunda da vatandaşları bilgilendirerek temizlik bilincinin oluşması için çaba harcıyor.

Diğer yandan temizlik ekiplerinin geri dönüştürülebilir atıkları toplayarak değerlendirmesi de dikkat çekiyor.

OKULLAR TEMİZ OLACAK

Başkan Beyoğlu, Bağlar’daki okulları ve siteleri temizlemek için de çalışmaları yoğunlaştırıldığını belirterek, “Eylül ayında başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılına kadar okulların temizlenmesi planlanıyor. Vatandaşların huzurlu ve mutlu çevre koşullarında yaşaması için ilçede temizliğe büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

YSK'dan Bağlar kararı: KHK'lı adaya mazbata verilmedi
SEÇİM
YSK'dan Bağlar kararı: KHK'lı adaya mazbata verilmedi
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye videolu mesaj: Önümüzdeki 10 yıl insanlığın kaderini tayin edecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye videolu mesaj: Önümüzdeki 10 yıl insanlığın kaderini tayin edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biyolojik çeşitliliğin korunmasını ve ekonomiye katkısını kısa vadeli hedefler olarak asla görmemeliyiz. Ekonomik sektörlerin tamamında farkındalığı artırarak bu alanda özel sektörlerin yatırım yapmasını teşvik etmeli, karşı karşıya kaldığımız sorunları birer fırsata çevirmeliyiz. 2022’de BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi 16. Taraflar Konferansına ev sahipliği yapacak ve 2 yıllık dönem başkanlığı görevini yerine getirecek Türkiye bu süreçte biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir kullanımı için gerekli adımların atılmasında öncü rol oynayacaktır. Önümüzdeki on yıl insanlığın kaderini tayin edecek. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri için biyolojik çeşitliliğin korunmasına ihtiyaç var." dedi.
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Moskova'da toplantıya çağırdı
Dünya

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Moskova'da toplantıya çağırdı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları ile Moskova’da toplantı yapılması çağrısında bulundu. Lavrov, "Rusya olarak Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Moskova'da toplantıya çağırıyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kuveyt Emiri ile telefonda görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kuveyt Emiri ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, vefatından derin teessür duyduğu Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a Allah'tan rahmet dilerken, merhumun ailesine ve dost Kuveyt halkına taziyelerini iletti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.