Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Bakan Soylu Böyle bir şey olabilir mi diyerek isyan etti 22 bin hakaret aldım

Bakan Soylu 'Böyle bir şey olabilir mi' diyerek isyan etti: 22 bin hakaret aldım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen Dijital Mecralar Komisyonu'nda sosyal medyaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Burada kendisine yönelik hakaretlere değinen Soylu, "2020 yılında sosyal medya üzerinden toplam 22 bin hakaret aldım. Böyle bir şey olabilir mi, böyle bir şeyle karşılaşılabilir mi?" ifadelerini kullandı. Bakan ayrıca, dijital mecralardaki hegemonyayı siyaset kurumunu egemenlik altına almaya çalışan bir sistem olarak gördüğünü belirtti.

Haber Merkezi DHA
Bakan Soylu Böyle bir şey olabilir mi diyerek isyan etti: 22 bin hakaret aldım
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu'nda konuştu.

Burada siyaset kurumunun öneminden bahseden Bakan Soylu, her sistemde siyasetin vesayet altına alınmaya çalışıldığını ifade etti.

"Siyaseti egemenlik altına almaya çalışıyorlar"

Soylu, yeni ortaya çıkan bu dijital mecralardaki hegemonyayı devletlerden ziyade siyaset kurumunu egemenlik altına almaya çalışan bir sistem olarak gördüğünü kaydederek "Kendi içimizde bu tartışmalar yapılabilir, yapılsın devam etsin, bunun bir zararı yok. Ama bizden daha önemli ve büyük güçler var bu mecraları elinde tutan, bu musluğun başında olan güçler var ve bu güçler burada oluşturdukları, oluşturacakları iklimlerle birlikte bir vesayet mekanizması elde ediyorlar. Bunun farkındayız veya değiliz. Sistematik bir şekilde siyaset kurumunu ve devleti yönetenlerin üzerine bu süreçte gelindi; ama benim öngörüm şu; çok daha fazla gelinecek. Bunun yeni bir vesayet süreci olduğunu ifade etmek isterim" diye konuştu.

Twitter’dan Bakan Soylu’nun tweetine engelleme
GÜNDEM
Twitter’dan Bakan Soylu’nun tweetine engelleme

"Böyle bir şey olabilir mi?"

Bakan Soylu, son dönemde sosyal medya üzerinden kendisine yönelik hakaretlere de pencere açarak, "2020 yılında sosyal medyada toplam 22 bin hakaret aldım. Ben İstanbul’da suçun önemli olduğu bir mahallede büyüdüm; 'Sarıgül mahallesi' dediğiniz zaman İstanbul’da belli bir mahalledir. Bunun içinde ben ağzı açılmamış küfürler duydum. Hayatımda hiç şey yapamadığım küfürlerle karşı karşıyayım sosyal medyada ve ben İçişleri Bakanıyım. Biz bunu keyif için yapmıyoruz, böyle bir şey olabilir mi, böyle bir şeyle karşılaşılabilir mi? Bu böyle katlanılabilir bir iş değildir. Bunun oluşturulan bir iklim sonucu meydana geldiğini ve bunun bir vesayet olduğunu iddia ediyorum" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Cemil Bayık 3 gün önce HDP'ye talimat verdi
GÜNDEM
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Cemil Bayık 3 gün önce HDP'ye talimat verdi

"Musluğun başındakiler her şeyi yapabilir"

Twitter’dan Facebook'a, bu tür mecralarla çok uzun zamandır ilgilendiğine dikkat çeken Soylu, "Her şey yapılabilir bu mecralarda. Musluğun başındaki kişi her şeyi yapabilir. Şimdi, WhatsApp neyin derdine düştü? 'Ben sizin verilerinizi izleyebilirim, izleme imkânına sahip olabilirim' derdine niçin düştü? Acaba geçmişte bıraktığı izlerden korkmasının sonucu olabilir mi? Yani WhatsApp’ın çözüm dosyalarının kaç milyon dolara dünyada elden ele değiştiğini hepimiz duyuyoruz, biliyoruz, yaşıyoruz, görüyoruz. Şimdi, bu bizde yok; ama bu bir tekel oluşturuyor ve bu tekel etkili bir sonuç oluşturuyor. Ben, bunun bir vesayet oluşturduğu kanaatindeyim. Bu yaşadığımız da daha işin başında olduğumuzu düşünüyorum. Yani dönem dönem petrolü nasıl kullanmışlarsa, dönem dönem diğer unsurları nasıl kullanmışlarsa, insan gücünü kölelikte nasıl kullanmışlarsa bugün de bunu kullanacaklar, kullanmaya devam edecekler düşüncesindeyim" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Bahçeli sansürüne tepki: Twitter’ın tutumunu kınıyoruz
GÜNDEM
İçişleri Bakanı Soylu'dan Bahçeli sansürüne tepki: Twitter’ın tutumunu kınıyoruz
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.