Gündem Bayramiçli Akifbeyaz perdede

Bayramiçli Akif beyaz perdede

İstiklal Marşı’nın şairi Mehmed Akif Ersoy’un hayatı, doğduğu ve çocukluğunun bir bölümünün geçtiği Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde çekimleri süren belgesel ile beyaz perdeye aktarılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bayramiçli Akif
beyaz perdede
Mehmet Akif Ersoy’un hayatı belgesel oluyor.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı belgesel oluyor. Yazarın hayatı, doğduğu ve çocukluğunun bir bölümünün geçtiği Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde çekimleri süren belgesel ile beyaz perdeye aktarılacak.

ÇOCUKLUĞUNU KONU ALACAK

Akif’in vatansever ve mücadeleci kimliğinin yanı sıra edebi kişiliğine ve sosyal hayatına dair bilgileri içeren belgeselde, Necid çöllerinde yaşadığı günlerden Biga’dan milletvekili seçildiği döneme ve İstiklal Marşı’nı kaleme aldığı Tacettin Dergahı’na yönelik enstantaneler yer alacak.

Belgeselin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen Nihal Ağırbaş, senaryosu Gazeteci Ömer Erbil tarafından kaleme alınan belgesel için yılbaşından bu yana bir hazırlık içinde olduklarını dile getirdi. Çekimlere 2 ay önce başladıklarını ifade eden Ağırbaş, belgeselin isminin “Bayramiçli Akif” olarak belirlendiğini aktardı. Ağırbaş, şöyle konuştu:

ARAŞTIRMALAR YAPTIK

“Çalışmalar, araştırmalar yaptık. Biz Ersoy’un vatan aşkı, milli şairliği ile alakalı çok fazla şey izledik. Fakat Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğu ile alakalı hiçbir şey bilmiyoruz. Hiçbir proje yapılmadı. Çok küçük kesitler halinde geçildi çocukluğu. Biz bu belgeselde bilinmeyen yönüyle Mehmet Akif Ersoy’u anlatıyoruz. Yani çocukluğunu anlatıyoruz.”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.