Gündem Bekir Bozdağdan Hakan Atilla açıklaması

Bekir Bozdağ'dan Hakan Atilla açıklaması

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, "Kurgu bir yargılama sonunda ABD New York Güney Mahkemesi, Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında 32 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, hukuku çiğnedi; adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı” dedi.

IHA
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:"Kurgu bir yargılama sonunda (16 Mayıs 2018’de)ABD New York Güney Mahkemesi,Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında 32 ay hapis cezası verdi. Mahkeme,hukuku çiğnedi;adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı.

Zira; ortada işlenmiş bir suç yok, suç işlemiş bir kişi yok, hukuka uygun delil hiç yok, adil bir yargılama yok, bağımsız bir mahkeme yok, tarafsız bir hakim ve savcı yok. Ama ortada CIA, FBI, FETÖ, ABD Yargısı eliyle senaryolaştırılmış ve sahnelenmiş bir oyun var.

Bu dava; ABD beslemesi, halen dahi ABD’nin himaye ettiği ve ABD’nin piyonu FETÖ’nün,17/25 Aralık 2013 sürecinde Türkiye’de başarıya ulaştıramadığı kumpasın/yargı darbesinin,ABD yargısı,CIA,FETÖ ve FBI işbirliği ile ABD’de sürdürülmesidir.

Bu dava; Türkiye’de ve ABD’de FETÖ, CIA, FBI ve ABD yargısı arasındaki işbirliğinin de somut ispatıdır. Şöyle ki:

a)Soruşturmayı başlatan savcı FETÖ gözdesi.

b) Davanın hakimi,17/25 Aralık sürecine destek için Mayıs 2014’te FETÖ’cülerin Türkiye’de ağırladığı ve konuşturduğu kişi.

c) Deliller,hukuka aykırı elde edilmiş;üretilmiş/sahte ya da çalıntı.

d) Çalıntı delilleri çalan da FETÖ’cü firari alçak hainlerden biri.

e) Delilleri çalan FETÖ’cü haini/alçağı Türkiye’den ABD’ye götüren CIA+FBI.

f) FETÖ’cü tanığa 50.000 ABD doları verip, günlerce mahkemede nasıl davranacağını ve nasıl ifade vereceğini öğreten FBI.

g) En önemli tanık FBI’yın para ile satın aldığı ve ifadesini öğrettiği FETÖ’cü alçak/hain komser yardımcısı.

ı) Raportör bilirkişisi kabul edileni FETÖ’cü hain alçak ve namussuzlardan firari bir bankacı.

i) Resmî bilirkişisi,FETÖ’nün finansmanına katkı verdiği bir STK.

j) Jürisi özel seçilmiş;karara katılamayacağı değerlendirilen jüri üyelerinin ayrılışı sağlanmış.

k) Davanın hakimi, jüriye hukuka aykırı delilleri görmezden gelmemeleri için baskı yapmış,taraflılığını yargılama süresince gizlememiş birisi.

l) En önemli delili ise baskı,tehdit ve vaatle sanıkken tanık haline getirilen ve kurtulmak için yalan söylediğini kabul eden kişi.

Böyle bir davadan/yargılamadan biz,objektif ve adil bir karar hiç beklemedik. Mahkemenin kararı,yargılama başlamadan belli idi. Soruşturma ve yargılama süreci,önceden belirlenmiş kararın usule uygun ilanı için tamamlanması zorunlu şekli bir usülden ibarettir.

Türkiye, tam egemen ve tam bağımsız bir ülkedir. Başka bir ülke, Türkiye’yi ve Türkiye’nin kurumlarını yargılayamaz ve Türkiye’ye ceza kesemez.

Türkiye, FETÖ dahil hiç bir terör örgütüne boyun eğmediği gibi terör örgütlerinin yularını elinde tutan güçlere de boyun eğmemiştir.Bundan sonra da boyun eğmeyecektir.

Kumpas davalarla kimse Türkiye’yi dize getiremez ve Türkiye’ye rota tayin edemez."

1.5 milyon memura ek gösterge müjdesi
Ekonomi

1.5 milyon memura ek gösterge müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği kamu çalışanlarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesiyle 1.5 milyon memurun maaşı ve ikramiyesi yüzde 20 artacak.
DSÖ'den ilginç istatistik: Dünyada her yıl 5,4 milyon kişiyi yılan ısırıyor
Hayat

DSÖ'den ilginç istatistik: Dünyada her yıl 5,4 milyon kişiyi yılan ısırıyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyada her yıl 5,4 milyon kişinin yılanlar tarafından ısırıldığını açıkladı. Yılan ısırıklarının 138 bini ölümle, 400 bini de kalıcı sakatlıkla sonuçlanıyor.
Dorukhan Toköz Beşiktaş'la anlaştı
Spor

Dorukhan Toköz Beşiktaş'la anlaştı

Gelecek sezon için hazırlıklarına erken başlayan Beşiktaş, Eskişehirspor'un genç oyuncusu Dorukhan Toköz ile prensip anlaşmasına vardı.
Tarım Bakanı Fakıbaba'dan İnce'ye mazot yanıtı
Ekonomi

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan İnce'ye mazot yanıtı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'nin mazot açıklamasına ilişkin, "Çiftçimizin kullandığı mazot bedelinin yarısının devlet tarafından karşılandığı konusunda yaptığı açıklamalar, konu hakkında bırakın yetersizliği, hiçbir bilgiye sahip olmadığını göstermektedir. Devlet olarak biz, çiftçimizin üretimde kullandığı mazotun yarısını karşılıyoruz. Bizim desteğimiz tamamen üretim odaklı bir destektir" dedi.
İçişleri Bakanlığı Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı
Gündem

İçişleri Bakanlığı Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı

İçişleri Bakanlığı, Denizli'nin Kale ilçesinde, bağımsız Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.