Gündem Bisikletli virüs timleri atık maske topluyor

Bisikletli virüs timleri atık maske topluyor

Konya’da Karatay Belediyesi’nce kurulan bisikletli ekipler, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sokaklarda atık maske ve eldiven topluyor. Toplanan atıklar bir dizi işlemlerin ardından Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi’ne gönderiliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Konya'daki bisikletli ekipler 7 gün 24 saat verdikleri mesai ile toplum sağlığına önemli katkı sağlıyor.
Konya'daki bisikletli ekipler 7 gün 24 saat verdikleri mesai ile toplum sağlığına önemli katkı sağlıyor.

Konya’da kurulan bisikletli ekipler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa atılan maske ve eldivenleri topluyor. Kentin metropol ilçelerinden Karatay’da belediye, sokağa atılan ve salgın için oldukça riskli görülen maske ve eldivenleri toplamak için çalışma başlattı.

Atık maske ve eldiven topluyolar: 'Bisikletli koronavirüs timleri' işbaşında
FOTOĞRAF 9
Title
Kentin metropol ilçelerinden Karatay'da belediye, sokağa atılan ve salgın için oldukça riskli görülen maske ve eldivenleri toplamak için çalışma başlattı.
Title
Karatay Belediyesi Sıfır Atık Biriminden seçilen, tulum, çift kat maske ve eldiven giyen personele, üç tekerli bisikletler temin edildi.
Title
Cadde ve sokakların yanı sıra kaldırımlarda da faaliyetini sürdüren ekipler, sokaklarda kullanılmış maskeleri bisikletin arkasına monte edilen ve üst düzey izolasyon sağlanan kapalı kutuda biriktiriyor.
Title
Atıkları toplamak için uzun mandallı çubukları kullanan ekipler, 7 gün 24 saat verdikleri mesai ile toplum sağlığına önemli katkı sağlıyor.
Title
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı açıklamada, salgınla mücadelenin seferberlik ruhuyla sürdürüldüğünü söyledi.
Title
Sağlıklı toplum ve çevre için gece gündüz mesai harcadıklarını anlatan Kılca, şunları kaydetti:
Title
Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, sokağa atılan kullanılmış maske ve eldivenleri toplamak üzere 'bisikletli koronavirüs timi' oluşturduk. Bisikleti kullanımı kolay ve pratik olduğu için tercih ettik. Şehrimizin birçok noktasında kullanılmış maske ve eldivenler için atık toplama istasyonu kurduk. Halkın yoğun olduğu yerlerde atık toplama noktalarımız var ama sokağa atılanlar ciddi tehlike oluşturuyor. Hassas bir dönemden geçtiğimiz için ekibimizle bu atıkları günlük olarak toplamaya gayret ediyoruz.
Title
Kılca, toplanan atıkların bir dizi işlemlerin ardından üst düzey tedbirlerle Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi'ne gönderildiğini belirterek, Buraya götürülmeden önce atıklar 72 saat iç içe geçirilen torbalarda bekletiliyor. Daha sonra merkeze gönderiyoruz. Halkımızın sağlığı için bu hizmetleri vermeye gayret gösteriyoruz diye konuştu.
Title
Vatandaşlardan Adem Soydan ise bisikletli ekipleri gördüğünde şaşırdığını dile getirerek, Kaldırımda ve yolda atık maskeleri topladıklarını öğrendiğimde gurur duydum. Bu süreci devletimiz en iyi şekilde idare ediyor. Vatandaşlarımızın da kullandıkları maskeleri sokağa atmaması gerekiyor. Biz de üzerimize düşeni yapmalıyız. El birliğiyle bu sıkıntılı günleri atlatacağımıza inanıyorum ifadelerini kullandı.
Atık maske ve eldiven topluyolar: 'Bisikletli koronavirüs timleri' işbaşında
Konya'da kurulan bisikletli ekipler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa atılan maske ve eldivenleri topluyor.

Karatay Belediyesi Sıfır Atık Birimi’nden seçilen, tulum, çift kat maske ve eldiven giyen personele, üç tekerli bisikletler temin edildi. Cadde ve sokakların yanı sıra kaldırımlarda da faaliyetini sürdüren ekipler, sokaklarda kullanılmış maskeleri bisikletin arkasına monte edilen ve üst düzey izolasyon sağlanan kapalı kutuda biriktiriyor. Atıkları toplamak için uzun mandallı çubukları kullanan ekipler, 7 gün 24 saat verdikleri mesai ile toplum sağlığına önemli katkı sağlıyor.

Konya'da sokağa atılan kullanılmış maske ve eldivenleri toplamak üzere bisikletli koronavirüs timi oluşturuldu.

ATIKLAR CİDDİ TEHLİKE OLUŞTURUYOR

  • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, salgınla mücadelenin seferberlik ruhuyla sürdürüldüğünü söyledi. Kılca, şunları kaydetti: “Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, sokağa atılan kullanılmış maske ve eldivenleri toplamak üzere ‘bisikletli koronavirüs timi’ oluşturduk. Bisikleti kullanımı kolay ve pratik olduğu için tercih ettik. Şehrimizin birçok noktasında kullanılmış maske ve eldivenler için atık toplama istasyonu kurduk. Halkın yoğun olduğu yerlerde atık toplama noktalarımız var ama sokağa atılanlar ciddi tehlike oluşturuyor. Hassas bir dönemden geçtiğimiz için ekibimizle bu atıkları günlük olarak toplamaya gayret ediyoruz” Kılca, toplanan atıkların bir dizi işlemlerin ardından üst düzey tedbirlerle Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi’ne gönderildiğini belirtti. Vatandaşlardan Adem Soydan ise bisikletli ekipleri gördüğünde şaşırdığını dile getirerek, “Kaldırımda ve yolda atık maskeleri topladıklarını öğrendiğimde gurur duydum. Bu süreci devletimiz en iyi şekilde idare ediyor” ifadelerini kullandı.

Karatay Belediyesinden Ümmü teyzeye destek
GÜNDEM
Karatay Belediyesinden Ümmü teyzeye destek
Abone Ol Google News
Libyada zafer coşkusu

Libya'da zafer coşkusu

​Trablus'ta halk, Terhune ve Beni Velid zaferlerini kutladı.
Çarklar yenidentam güç dönüyor

Çarklar yeniden tam güç dönüyor

​"Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz."
Amerika şiddet üzerine kurulu

Amerika şiddet üzerine kurulu

​Siyahi aktivist Barron, ABD gerçeğini anlattı.
BAE'de 'Küçük İsrail'

BAE'de 'Küçük İsrail'

​Binlerce Yahudi, BAE'de Yahudi topluluğu kurdu.
Gurbetçiler dönüyor

Gurbetçiler dönüyor

​Sıla hasreti tedbirlerle sona eriyor.
KKTC bölgenin Singapur’u olur

KKTC bölgenin Singapur’u olur

​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yapısal dönüşüme dikkat çekti.
Seyahatname'deki<br>gizemli Ayasofya

Seyahatname'deki
gizemli Ayasofya

​Dünyanın en büyük gezginlerinden Evliya Çelebi'nin gözünden...
Dört bin çiftçimiz<br>dijital pazarda

Dört bin çiftçimiz
dijital pazarda

​Ücretsiz hazine arazilerinde tahsis başladı.
Gerçek yüzünü gördük

Gerçek yüzünü gördük

​İletişim Başkanı Altun, Antifa'yı değerlendirdi.
Tarafı olduğu davaya bilirkişi atandı

Tarafı olduğu davaya bilirkişi atandı

Mahkemenin bilirkişi skandalı.
Yerli motorlu<br>zırhlılar 2021'de

Yerli motorlu
zırhlılar 2021'de

​TÜMOSAN çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
İlhak protesto edildi

İlhak protesto edildi

​Tel Aviv'deki protestoya ABD'li senatör de destek verdi.
Türkiye'nin 24 saati

Türkiye'nin 24 saati

Vefat eden sayısı 21, iyileşen sayısı bin 922.
Libya'da sıcak saatler

Libya'da sıcak saatler

​Ordu, Sirte kentini darbeci Hafter militanlarından geri aldı.
Yusufeli Barajı açıklaması

Yusufeli Barajı açıklaması

"Ekonomimize yılda tam 1.5 Milyar TL katkıda bulunacak."
Dev projelerde sona doğru

Dev projelerde sona doğru

​Erdoğan: Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı.
Bakan fotoğrafını paylaşmıştı

Bakan fotoğrafını paylaşmıştı

​"Gözüme güneş geldiği için maskeyle kapattım."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.