Gündem Bozdağ Gülenin tutuklanmasını istedik

Bozdağ: Gülen'in tutuklanmasını istedik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in tutuklanması amacıyla ABD'ye ikinci bir yazı gönderdiklerini bildirdi.

Haber Merkezi AA
FETÖ darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeleri ve hükümetin atacağı adımlara dair açıklamalar yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in tutuklanması amacıyla ABD'ye ikinci bir yazı gönderdiklerini bildirdi. Bozdağ, "Gülen ABD'nin izni olmadan başka bir ülkeye kaçamaz" ifadesini kullandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün lideri Fetullah Gülen, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin geri püskürtülmesinin ardından Türkiye'ye iade edilmemek için ABD'ye yalvaran açıklamalarda bulunmuştu. New York Times gazetesinde FETÖ lideri Gülen'in imzasıyla yayımlanan makalede, "Beni Türkiye'ye iade etmeyin. Beni Erdoğan'a verme arzusuna direnmelisiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Bozdağ: Gülen bu 5 ülkeye kaçabilir
Orgeneral Akar: Daha ne kanıtı kanıt benim

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.