|
Gündem

Bu fotoğraflar ne o zaman?

ABD’li papaz Brunson’ın avukatı, papazın ev hapsi ile yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması için üst mahkemeye itirazda bulundu. Mahkemeye sunduğu dilekçede Rahip Brunson’un PKK ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını öne süren Halavurt’un iddialarını fotoğraflar yalanladı.

Aybike Eroğlu
04:00 . 15/08/2018 Çarşamba
Yeni Şafak
Brunson ve eşinin bulunduğu fotoğrafta, Mohammad Ahmad da yer alıyor. Ahmad’ın boynundaki PKK paçavrası dikkat çekiyor.

Brunson ve eşinin bulunduğu fotoğrafta, Mohammad Ahmad da yer alıyor. Ahmad’ın boynundaki PKK paçavrası dikkat çekiyor.

Rahip Andrew Brunson’ın avukatı İsmal Cem Halavurt, İzmir’de ev hapsinde tutulan Brunson için üst mahkemeye başvurdu. Halavurt, Brunson’un ev hapsi ve yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na sunulan dilekçede Avukat Halavurt, daha önce İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'de çeşitli başvurularda bulunduklarını ama taleplerinin reddedildiğini belirterek, iddianamede adı geçen DUA kod adlı gizli tanık beyanlarının asılsız olduğunu savundu. Gizli tanığın rahip Brunson'ı tanımadığını iddia eden Avukat Halavurt, Brunson'un FETÖ/PDY ve PKK ile bağlantısının bulunmadığını iddia etti.


KÜRTLERİ HRİSTİYANLAŞTIRACAKLARDI

Ancak Rahip Brunson hakkındaki, iddianame ve gizli tanık beyanlarına da yansıyan iddialar, üst mahkemeye sunulan dilekçeyi yalanlar nitelikte. Rahip Brunson'un Kürtlerin Hristiyanlaştırılması için 'manevi oğlu' olarak gördüğü Muhammed Ahmad ile sözkonusu faaliyetleri yürüttüğü belirtiliyor. Çeşitli fotoğraflarla da gün yüzüne çıkan iddialara göre, sonradan Hristiyan olduğu öğrenilen Mohammad Ahmad'ın, evlenip yurtdışına yerleştiği, bu süreye kadar Brunson'un kilisesinde görev yaptığı, düzenlenen ayinleri yönettiği belirtiliyor.


PAÇAVRALI FOTOĞRAFLARI GÖRMEZDEN GELDİ

Andrew Brunson ve eşinin bulunduğu fotoğrafta, Mohammad Ahmad da yer aldı. Ahmad'ın boynundaki PKK paçavrası dikkat çekerken, fotoğrafta yer alan çok sayıdaki çocuk, 'fotoğrafın çadır kentte' çekildiği değerlendirmesi yapıldı. Öte yandan Mehmet isimli bir şahsın ses kaydına da yer verilen iddianamede, Kürtlerin Hristiyanlaştırılma projesinin "AGİD" Kod İsimli Mohammad Ahmad tarafından koordine edildiği belirtiliyor.

  • Trump büyük hayal kırıklığına uğramış!
  • Beyaz Saray’dan Papaz Brunson ile ilgili diyet ister gibi bir açıklama geldi. Sözcü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ın tutuklu bir Türk vatandaşı için İsrail ile konuştuğunu savunarak “Başkan büyük hayal kırıklığı yaşıyor” dedi. Sanders, Trump’ın İsrail’in bir Türk vatandaşını tutuklaması meselesinde İsrail hükümetine Türk vatandaşını bırakması için telkinde bulunduğunu iddia etti. Bu iddia üzerine bir gazetecinin Türkiye’nin tavrının bir hayal kırıklığı olup olmadığı sorusuna Sanders, “Başkan Donald Trump, Brunson’un serbest bırakılmaması meselesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” şeklinde konuştu.
#PKK
#ABD
#Ajan Brunson
5 yıl önce
default-profile-img