GündemBu yol karanlık çıkmaz sokaktır

Bu yol karanlık çıkmaz sokaktır

Başbakan Yıldırım, Afrin operasyonunun sınırlardaki tehdit ortadan kalkana kadar devam edeceğini söyledi. Yıldırım, PYD’ye destek veren ABD’ye seslenerek, “Ey Amerika, terör örgütleriyle iş tutarak nereye varmak istiyorsun? Bu yol karanlıktır, bu yol çıkmaz sokaktır. Hala yanlıştan dönmek için zamanın vardır” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
 Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’nın sınırlardaki tehdit ortadan kalkana kadar süreceğini söyledi.
Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’nın sınırlardaki tehdit ortadan kalkana kadar süreceğini söyledi.

AK Parti Erzincan 6. Olağan Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’nın sınırlardaki tehdit ortadan kalkana kadar süreceğini söyledi.

ABD’nin teröristlere 550 milyon dolar bütçe ayırmasına tepki gösteren Yıldırım, “Bu iş, o kadar kolay değil. Bu sefer sert kayaya çarptınız. Buradan ilan ediyorum. PKK, PYD, YPG sizin sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin. Güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır. O yüzden, herkes safını doğru belirlesin, dostunu düşmanını doğru seçsin. Türkiye’ye düşmanlık edenler de yer beğensin” dedi. Yıldırım, ABD’nin, “Terör örgütleriyle kurduğumuz ilişki bir tercih değil, mecburiyet” şeklindeki açıklaması için, “Özrü kabahatinden büyük. DEAŞ bitti, mecburiyet bitti mi? Bitti. O halde niye silah gönderiyorsunuz?” sözleriyle tepki gösterdi.

REKLAM

HANGİ AKLA HİZMET EDİYORSUN

Sınırlara yönelen tehdidi ortadan kaldırmak için uluslararası hukuktan doğan haklarla sınır dışı operasyonların gerçekleştirildiğini belirten Yıldırım, bu operasyonun Türkiye’ye ve milletimize yönelen tüm tehdit ve zulüm bitinceye kadar edeceğini söyledi. Yıldırım, “Kimse caz yapmasın. Ey Kılıçdaroğlu, sen hangi akla hizmet ediyorsun? ‘Afrin’e girmeyin’ diyorsun. Bu nasıl mantık? Kimden yanasın? Çık da söyle. Bilesiniz ki sonuna kadar gideceğiz, köklerini de kazıyacağız. Sen istesen de istemesen de” diye konuştu.

HADİ ORADAN HADDİNİ BİLMEZ

REKLAM

Yıldırım, “Ne diyor? Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en korkak adamı Recep Tayyip Erdoğan’mış. Hadi oradan haddini bilmez. 15 Temmuz’da tankların arasından sıvışıp belediye başkanının evine sığınırken, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım meydanlardaydı, alçaklara karşı mücadele ediyordu. Kim korkak, kim korkak değil, bu millet en iyisini bilir” dedi.

HALA ZAMANIN VAR

Afrin’de insan düşmanlarıyla mücadele ettiklerine dikkati çeken Yıldırım, “Şunu herkes bilsin, sınırlarımıza tehdit nereden gelirse gelsin, anında yok edilecek. Sınırlarımızda bir devlet kurma hevesinde olanların bu hevesleri kursaklarında kalacak. Ey Amerika, terör örgütleriyle iş tutarak nereye varmak istiyorsun. Bu yol karanlıktır, çıkmaz sokaktır. Hala bu yanlıştan dönmek için zamanın vardır. Artık şu canilere, insanları gözünü kırpmadan öldüren bu alçaklara destek olmayı, silah vermeyi bırak. Verdiğiniz silahları da söz verdiğiniz üzere toplayın artık” ifadesini kullandı.

REKLAM
  • Belarus’a ilk ziyaret
  • Başbakan Yıldırım, bugün resmi ziyaret için Belarus’a gidiyor. Yıldırım’ın, Belarus’a yapacağı ziyaret, bu düzeyde Minsk’e gerçekleştirecek ilk ziyaret olma özelliği taşıyor. Yıldırım, iki gün sürecek ziyareti kapsamında, ülkenin Başbakanı Andrey Kobyakov ve Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüşecek. Ziyarette, iki ülke arasında bir dizi anlaşmanın da imzalanması öngörülüyor.

Ne yüzle geliyorsun
DÜNYA
Ne yüzle geliyorsun

Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı
Gündem

Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.
Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı
Teknoloji

Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı

NASA'da asteroitler ve göktaşları üzerine araştırma yapan Dr. Michael Zolensky, Türkiye'deki lise ve üniversite öğrencilerinin uzaya ilgisine çok şaşırdığını belirtti.
Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı
Gündem

Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı

Mardin'in Artuklu ilçesinde görülen yılanlar, vatandaşları korkuttu. Mahalle sakinleri, kış ayının sıcak geçmesinin dolayı yılanların yuvalarından erken çıktığını söyledi.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.