Gündem Bugün ikna edildi

Kırıkkale haber: Göçük nedeniyle sular altında kalan evler tahliye edildi

Bugün ikna edildi

Kırıkkale-Kayseri karayolu üzerindeki Bağdatlı Köprüsü mevkisinde oluşan göçük nedeniyle kanalizasyon hattının patlaması sonrası sular altında kalan bölgedeki bazı evler tahliye edildi. Evinden çıkmak istemeyen görme engelli yaşlı adamı torunları ikna etti.

Haber Merkezi IHA
Yaşlı adam, torunlarının devreye girmesiyle ikna oldu.
Yaşlı adam, torunlarının devreye girmesiyle ikna oldu.

Kırıkkale’de karayolu üzerinde geçtiğimiz Pazartesi günü yolun kenarındaki dolguda yaşanan göçüğün ardından patlayan kanalizasyon hattının suyu bölgedeki bazı evleri esir aldı.

Su altında kalan evlerin tahliyesi edilmesi için çalışma başlatıldı.

Tek katlı bir evde 5 torunuyla birlikte yaşayan 70 yaşındaki görme engelli Mehmet Yılan'ı itfaiye ekipleri ve polisler evden çıkartmak için saatlerce ikna etmeye çalıştı.

Bugün ikna oldu

  • Bugün ise torunlarının devreye girmesiyle evden çıkan yaşlı adam ve 5 torunu, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından götürüldü.

Yaşlı adam ve 5 torunu, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından götürüldü.

24 saat boyunca aralıksız yağmur altında çalışan ekipler Kayseri yolunun tekrar trafiğe açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Trafiğin akışı polis kontrolünde Yahşihan ilçesi hattından devam ediyor. Zaman zaman trafikte yoğunluk oluşuyor.

Polis yaşlı adamı bir türlü ikna edemedi
GÜNDEM
Polis yaşlı adamı bir türlü ikna edemedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.