GündemBunların jübile zamanı geldi

Bunların jübile zamanı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin Meclis'e girmesini istemeyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na jübile çağrısında bulundu. Erdoğan, “Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan’da 8. defa yenilecekler” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2. Futbol Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, siyasetin de futbol ile birçok ortak yonü olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Spor gibi siyasetin de özü rekabettir, yarıştır. Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak için, ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmek içindir. Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur, yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa, milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur" dedi.

MİLLET TASFİYE EDİYOR

Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhunun kaybolması gibi siyasetin içine yalan, iftira ve çarpıtma girince aynı sonucun ortaya çıktığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“Maalesef ülkemizde bunu çok sık yaşıyoruz. Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle, yıkıcı siyasetle elde edebileceğini sananlar, bizim milletimiz tarafından tasfiye edilmiştir. Buna rağmen son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz.

YALANA BAŞVURUYORLAR

Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler. Anayasa değişikliğini, içindeki maddeleriyle tartışmak yerine Meclisin kapatılacağından, ülkenin bölüneceğine kadar akla hayale sığmayacak yalanlarla milletimizin kafasını bulandırmaya çalıştılar. Böyle bir şey yok. Meclisin fesih yetkisi asla cumhurbaşkanına ait değildir. Böyle bir şey de yok. Bütün bunların hepsinin kararı millettedir ve millet bir seçim kararı alındığı zaman cumhurbaşkanı ve parlamento seçimini beraber yapar, asla biri bir diğerini götüremez."

İNŞALLAH MESAJI ALIRLAR

Erdoğan, muhalefetin her seçim döneminde oy almak için kollarına girdikleri gençlere, seçilme hakkı verilmesine dahi tahammülü olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceği inşa edilebilir mi? Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Futbol Zirvesi'nde
OYNAT03:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Futbol Zirvesi'nde
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi'ne katıldı.


Ahkam kesmeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün toplanan Bakanlar Kurulu'ndan, Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı hayır kampanyası yürüten AB ülkelerine rest çıktı: Kararı millet verir. Hem 'demokrasi' diyeceksiniz hem de oturduğunuz yerden ahkam keseceksiniz. Böyle şey olmaz.

Bakanlar Kurulu, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantıda, 16 Nisan referandumu için sürdürülen çalışmalar değerlendirildi. FETÖ ve PKK olmak üzere terörle mücadele, Fırat Kalkanı Harekatı ve Avrupa'da yükselen ırkçılık ve Türkiye düşmanlığı masaya yatırıldı. 4,5 saat süren toplantı ile ilgili açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, referandum kapsamında Avrupa'ya giden bakanlara faşistçe muamelede bulunan Almanya ve Hollanda'ya tepki gösterdi, Almanya'dan yükselen Türkiye karşıtı açıklamalara cevap verdi. İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

ALMANYA'YA KINAMA: Bu terör örgütün açıkça posterleriyle, sloganlarıyla, pankartlarıyla Türkiye karşıtı bir gösteri yapmasına müsaade etmek ama Türkiye'nin bakanlarına herhangi bir şekilde toplantı yapma izni vermemek hiçbir standarda uymaz, hiçbir akıl, izan ve insaf ölçülerine sığmaz. Bu tavrı da kabul etmediğimizi açıkça kınadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz.

250 CAN YETMEDİ Mİ?: Alman İstihbarat Teşkilatı BND'nin Başkanı Bruno Kahl'ın 15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ izine rastlanmadığına ifadeleri kabul edilebilir değildir. FETÖ'nün bu işin arkasında olduğunun ispat edilebilmesi için 250 kişinin değil, 250 bin kişinin mi ölmesi gerekirdi? Bu, bir adım daha Türkiye karşıtlığını ileriye götürmek demektir, FETÖ'ye tamamıyla arka çıkmak demektir.

EVET ÇIKACAK TELAŞI: SPD'nin başına genel başkan olarak seçilen ve SPD'nin başbakan adayı olacak olan Sayın Schulz'un söylediği sözler de gerçekten kabul edilebilir sözler değildir. Bütün bunları bir telaşla söylenmiş, Türkiye'nin referandum kampanyasına ilişkin, burada 'evet' çıkmamasına ilişkin bir telaşla söylenmiş sözler olarak kabul ettiğimizi de ifade etmek isterim.

KABUL ETMEYİZ:(Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonun 'Türkiye başkanlık sistemine geçerse AB ile müzakereler sona erer' tehdidi üzerine) Türkiye'nin hangi sistemle yönetileceğine falanca ülkede oturan bir kişi karar vermez. Türkiye'nin hangi sistemle yönetileceğine aziz Türk milleti karar verir. Hem 'demokrasi' diyeceksiniz hem de oturduğunuz yerden böyle ahkam keseceksiniz. Böyle bir şey olmaz, bunu kabul etmeyiz.

YENİ KHK VAR: Yeni KHK çalışması var, son noktaya doğru getiriliyor. Bu zaten ihtiyaçlar tamamlanıp, son noktaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

Emir’e jest


Emir'e jest

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah'ı Esenboğa Havalimanı'nda karşıladı. Kuveyt Emiri el Sabah'ı uçaktan inişinde karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ankara Valisi Ercan Topaca eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kuveyt Emiri, havalimanında bir süre görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt Emiri'yle görüştü
OYNAT00:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt Emiri'yle görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye gelen Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah'ı Esenboğa Havaalanı'nda karşıladı.


TSK'dan dev tatbikat
Gündem

TSK'dan dev tatbikat

Türk silahlı Kuvvetleri (TSK), 12’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Bölük Timi Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı yapıldığını açıkladı.
Hindistan'da düğün hediyesi paket patladı: 2 ölü
Hayat

Hindistan'da düğün hediyesi paket patladı: 2 ölü

Hindistan'da düğün hediyesi olarak gönderilen paketin patlaması sonucu damat ve büyükannesi öldü, gelin ise ağır yaralandı.
Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı
Spor

Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı

Beşiktaş'tan Premier Lig takımlarından Everton'a transfer olan Cenk Tosun, Watford maçına 57. dakikada dahil oldu. Milli futbolcunun oyuna girdiği sırada deplasman tribününde bulunan Evertonlular, başarılı oyuncuya alkışlarla destek verdi. Cenk'in oyuna girmesinden 22 dakika sonra golü yiyen maviler, son saniyede milli futbolcuyla çok önemli bir fırsattan yararlanamadı.
Burak Yılmaz'dan Bafetimbi Gomis mesajı
Spor

Burak Yılmaz'dan Bafetimbi Gomis mesajı

Trabzonspor'un milli yıldızı Burak Yılmaz, Alanyaspor'u 2-1 yendikleri maçtan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alanyaspor'un durumunu bildiklerini ancak "Sahada babanı bile tanımayacaksın" diyen tecrübeli golcü, Bafetimbi Gomis'in gol krallığı yürüyüşü hakkında ilginç bir değerlendirme yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede sivilleri vurduğu iddialarına "Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" ifadeleriyle tepki gösterdi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" diye konuştu.