|

CHP Yalova birinci sıra adayı Becan Karadenizlileri PKK ile kıyasladı: Belki aralarında teröristlerden beteri var HDP’yi dışlamamak lazım

CHP'nin Yalova milletvekili adayı Tahsin Becan, katıldığı yayında HDP ile ittifakları sorulunca skandal bir açıklamaya imza attı. Terör örgütü PKK'yı aklamak için HDP güzellemesi yapan Becan, Karadenizli vatandaşlara iftira attı. "Bize HDP ile kol kola girdiniz diyorlar, ben de onlara şunu soruyorum" diyen Becan, "Karadenizlilerin yüzde 5'i PKK'dan beter" dedi.

12:07 - 12/05/2023 Cuma
Güncelleme: 12:29 - 12/05/2023 Cuma
Yeni Şafak
CHP'nin Yalova milletvekili adayı Tahsin Becan, verdiği bir röportajda HDP güzellemesi yapmak isterken Karadenizlileri hedef aldı.
CHP'nin Yalova milletvekili adayı Tahsin Becan, verdiği bir röportajda HDP güzellemesi yapmak isterken Karadenizlileri hedef aldı.

CHP'liler aday çıkarmayarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı alan HDP'lilere güzellemeler dizmeye devam ediyor.

CHP'nin Yalova milletvekili adayı Tahsin Becan, katıldığı yayında HDP ile ittifakları sorulması üzerine skandal açıklamalar yaptı.

CHP'nin Yalova birinci sıra adayı Becan Karadenizlileri PKK ile kıyasladı

Terör örgütü PKK'yı aklamak için Karadenizli vatandaşlara iftira atan Becan,
"Bize HDP ile kol kola girdiniz diyorlar."
diyerek şunları söyledi:
"Ben de onlara şunu söylüyorum. Tüm Karadeniz'lilerin yüzde yüzü doğru mu diyorum. Aldığım cevap, 'Hayır' diyorlar. Onların içindeki yüzde 5'lik kesim PKK'dan beter. Bilemezsiniz ki. İnsanlar genelleştirmek doğru değil."


#Tahsin Becan
#CHP
#Karadeniz
#PKK
1 yıl önce