Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan KDV müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan KDV açıklaması - Kitap dergi ve gazetede KDV kalktı mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KDV müjdesi

AKM'nin temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitap ve süreli yayın konusunda da bir müjde verdi. Buna göre, gelecek hafta TBMM'de görüşülecek kanunla kitapta ve süreli yayında KDV oranı sıfıra düşürülecek. Erdoğan bu adımı "Dijitalleşmeyle birlikte dezavantajlı duruma düşen yayıncılara destek sağlıyoruz" cümlesiyle özetledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ketebe yayın evi standı.
Ketebe yayın evi standı.

Son yıllarda üzerine en çok tartışılan konulardan biri olan 'kitap ve süreli yayınlara uygulanan KDV'ye ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çok önemli bir açıklama geldi.

Erdoğan, İstanbul'daki Atatürk Kültür Merkezi temel atma töreninde yaptığı açıklamada kitapta, dergide, gazetede Katma Değer Vergisi'nin (KDV) kaldırılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: Kitapta KDV kalkıyor
OYNAT 00:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: Kitapta KDV kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi Temel Atma Töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ayrıca kitapta ve süreli yayında KDV'nin sıfıra düşürüleceğini açıkladı.

Gelecek hafta TBMM'de görüşülecek kanunla kitapta ve süreli yayında KDV oranını sıfıra düşüreceklerini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu hafta kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranını sıfıra düşürme uygulaması genişletiliyor. Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak.

Böylece dijitalleşmeyle birlikte dezavantajlı duruma düşen yayıncılara destek sağlıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdooğan'ın açıklamalarının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Albayrak mesajında, "Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. Dijital yayınlarla rekabette yayıncılarımıza büyük destek sağlıyoruz. Kitap, dergi, gazete gibi basılı yayınlardaki KDV oranını sıfırlıyoruz. Tüm yayıncılarımıza ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadesine yer verdi.

Erdoğan AKM temel atma töreninde konuştu
GÜNDEM
Erdoğan AKM temel atma töreninde konuştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.