Gündem e-Okul üzerinden takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır?

Takdir teşekkür hesaplama e-Okul üzerinden nasıl yapılır?

e-Okul üzerinden takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır?

Takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır? sorusunun cevabını, 15 tatilin (sömestr) yaklaşması az bir zaman kala öğrenciler merak etmeye başladı. e-Okul VBS'ye giriş yapan öğrenciler, yazılı ve sözlü sonuçlarını öğrenip takdir ve teşekkür hesaplaması yapabiliyorlar. 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencileri için, e-Okul'dan takdir ve teşekkür hesaplama ekranına haberimizdeki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?
Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

15 tatilin yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler takdir-teşekkür nasıl hesaplanır merak ediyor. Yazılı ve sözlü sonuçlarını öğrenen öğrenciler, takdir teşekkür hesaplamasına e-Okul üzerinden ulaşabilirler.

21 Ocak'ta okullar yarı yıl tatiline girecek ve öğrenciler karneleri alacak. Derslerinde belli bir başarıyı yakalayan öğrencilere takdir veya teşekkür belgesi verilecek. 15 tatile sayılı günler kala veliler ve öğrenciler ise durumlarını öğrenebilmek adına e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapıyor. Peki e-Okul üzerinden karne noktalarını gören öğrenciler takdir ya da teşekkür mü alacaklar öğrenebilecek. İşte 4,5,6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar için takdir ve teşekkür hesaplama.

Takdir teşekkür hesaplama işleminde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan yeni düzenleme ile liselerde okuyan ve devamsızlık yapmayan öğrenciler için yeni bir ödül mekanizması hayata geçirilecek. Bu kapsamda, öğrencilerin teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi almaları için başarı ortalamalarının yanında özürsüz devamsızlık sürelerinin 5 günü geçmemesi gerekecek.

  • Buna göre, okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70'ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden, 70 ile 84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, orta öğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirecek.

e-Okul girişi için tıklayınız

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne (VBS) giriş için birçok erişim yöntemi bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarla sağlanabilen erişimin yanı sıra cep telefonlarında yer alan tarayıcılar, tabletler ve Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olan mobil uygulama üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

TC Kimlik Numarası ve öğrenci numarasıyla kolayca giriş yapılabilen E Okul sisteminde, öğrenciye ait sınıf ve şube bilgilerine hakim olmak da önem arz ediyor. Sistem, sınıf, şube, doğum yeri gibi güvenlik sorusu sorabilmektedir.

REKLAM

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

2019 Sömestr (15 tatil) ne zaman? MEB açıkladı
GÜNDEM
2019 Sömestr (15 tatil) ne zaman? MEB açıkladı

e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?
GÜNDEM
e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

İlköğretim okuluna survivor parkuru
OYNAT 02,11
İlköğretim okuluna survivor parkuru
Bursa'ya bağlı Gürsu Belediyesi'nin Gürsu Atatürk İlkokulu'na yaptırdığı eğitim, öğretim parkuru survivorı aratmıyor. Öğrenciler kendileri için hazırlanan parkurda engelleri bir bir aşarak, daha önceden hazırlanmış soruların bulunduğu tahtalarda yeni bilgiler öğreniyor. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Atatürk İlkokulu, bahçesine park yapılması yönünde bizlerden talepte bulundu. Ortak istişareler sonucu standart bir park yerine çocukların oynayarak, eğitimlerine katkı sağlayabileceği bir yer yaptık. Bu park Gürsu'muzda bir ilk olma özelliği taşıyor" dedi. Atatürk İlkokulu Müdürü Harun Candan ise bu parkın yapılmasında emeği geçen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'a teşekkürlerini iletti. Öğrencilerin bu park sayesinde ders çalışma heveslerinin arttığının altını çizen Candan, "Çocuklar koşarak ders öğreniyorlar. Bizler daha hızlı ve eğlenerek öğreneceklerini düşündüğümüz için Gürsu Belediyemizden böyle bir talepte bulunduk. Onlar da bizleri kırmadı" diye konuştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.