Gündem Eğitim timleriiş başında

Eğitim timleri iş başında

Yeni eğitim-öğretim yılı için geri sayım başlarken öğrencilerin olumsuzluklarla karşılaşmaması için polis, göreve başladı.

Haluk Karakaya Yeni Şafak
Yapılan kontrollerle torbacılara göz açtırılmazken, uyuşturucu satışları engelleniyor.
Yapılan kontrollerle torbacılara göz açtırılmazken, uyuşturucu satışları engelleniyor.

Okul çevrelerinde denetimler sıklaşırken, şüpheli araç ve kişilere kimlik kontrölü yapılıyor, uyuşturucu satıcıları için de sivil ve resmi ekipler nöbet tutuyor. İstanbul’da uygulanmaya başlanan Mobil Okul Timleri (MOT) ile okul çevresinde illegal yapılar, metruk binalar, uyuşturucu ticareti ve kullanımı ile ilgili kontroller sağlanacak. MOT’lar, okul çevresinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa anında müdahale edecek. Yeni güvenlik konseptiyle özellikle öğrencileri hedef alan uyuşturucu satıcılarına nefes aldırılmazken, sivil kıyafetli güven timlerinin, okul çevreleri, parklar ve gençlerin yoğun olduğu yerlerde yapılan kontroller etkisini gösteriyor. Yapılan kontrollerle torbacılara göz açtırılmazken, uyuşturucu satışları engelleniyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.