Gündem Erdoğandan kabineye Sakın izin vermeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurtdışına para götüren iş adamlarıyla ilgili flaş açıklamalar

Erdoğan'dan kabineye: Sakın izin vermeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineye seslenerek varlıklarını yurt dışına kaçıranlara asla izin verilmemesini istedi.

Haber Merkezi IHA
AK Parti Muş İl Başkanlığı kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
AK Parti Muş İl Başkanlığı kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti Muş İl Başkanlığı kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde bazı sinyaller aldığını söyleyerek, “Sinyal veriyorum, bazı haberler alıyorum. Sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Bunların hiçbirine kabinedeki arkadaşlarımız çıkış için asla izin vermemelisiniz. Çünkü bu adımlar ihaneti vataniyedir. Bu ülkede kazanıp ülke dışına kaçıranlara iyi nazarda bakmayız. Merkez bankamızın varlığı 27,5 milyar liraydı şu an 117 milyar gibi bir rakamdayız. Yükselecek, şartlar ne olursa olsun” dedi.

Erdoğan ilk kez açıkladı: Servetini yurt dışına çıkarmaya çalışan iş adamları var!
OYNAT 00:44
Erdoğan ilk kez açıkladı: Servetini yurt dışına çıkarmaya çalışan iş adamları var!
AK Parti'nin Muş İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi Türkiye'ye yeni bir kumpas uygulamaya çalışıyorlar. Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum, bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum, buradan kabineye sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için asla izin vermemelisiniz. Bu ülkede kazanıp varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışanlara iyi nazarla bakamayız. Bu adım vatana ihanettir" ifadesini kullandı

"Bağımsız Türkiye'yi hazmedemiyorlar"

Sizler son günlerde sergilenen çifte standartları takip ediyorsunuz değil mi? Hans’a, Corc’a, Mayk’a göre değil Hasan’a Ali’ye Ahmet’e göre hareket etmemiz birilerini rahatsız ediyor.

Alışmışlar emir kipiyle hareket eden Türkiye’ye. Bağımsız Türkiye’yi hazmedemiyorlar.

"Bizi de BM'nin kararları bağlar"

Mesela ne yapmışız. Sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız kışın üşümesin diye doğalgaz satın almışız. Diğer ülkeler gibi bizi de sadece BM’nin kararları bağlar. Türkiye bu kararları harfiyen uygulamıştır. Üstelik bizim yaptığımız işin müttefiklik ruhuna aykırı bir durumu da yok.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.