Gündem Eşeğe işkence eden cani yakalandı

Eşeğe sopayla işkence eden cani yakalandı

Eşeğe işkence eden cani yakalandı

Kars'ın Arpaçay ilçesinde, iki eşeğin başına bez geçirip sopayla şiddet uygulayan kişi jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı. Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranma başta olmak üzere çeşitli suçlardan dolayı caniye, 1250 lira idari para cezası uygulandı.

Haber Merkezi AA
Hayvana işkence eden caninin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekmişti.
Hayvana işkence eden caninin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Arpaçay ilçesine bağlı bir yaylada, eşeklerin başını bezle bağlayıp sopayla şiddet uygulayan bir kişinin görüntüleri sosyal medyaya düştü.

Bunun üzerine harekete geçen Kars Jandarma Komutanlığı ve Arpaçay İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, eşeklere şiddet uygulayanın V.Ç. olduğunu belirledi.

54 yaylanın hepsinde arandı

V.Ç'nin yakalanması için operasyon düzenleyen ekipler, bölgede bulunan 54 yaylada yapılan özverili ve titiz çalışmalar sonucunda, V.Ç'yi yakalayarak gözaltına aldı.

  • Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kars Şube Müdürlüğü ekipleri, V.Ç'ye, "Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek" suçundan hayvan başına 625 lira olmak üzere toplamda 1250 lira idari para cezası uygulandı.

İzleyenlerin içini acıtan görüntüler: Eşeğe yapılan işkence kamerada
OYNAT 01:26
İzleyenlerin içini acıtan görüntüler: Eşeğe yapılan işkence kamerada
Kars'ta eşeğin başına poşet geçirip sopayla vura vura bayıltan ve bunu sosyal medyada paylaşan iki kişiye tepkiler yağıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.