Gündem Evlat nöbetindeki ailelerden CHPye Çekin elinizi HDPden tepkisi Kılıçdaroğlunun selamını kabul etmediler

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP’ye 'Çekin elinizi HDP’den' tepkisi: Kılıçdaroğlu'nun selamını kabul etmediler

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve beraberindeki heyet, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla evlat nöbeti tutan ailelere ziyarette bulundu. Ancak aileler, HDP ile ittifak içinde olan CHP'ye tepki gösterdi. Anne Ayşegül Biçer milletvekili tarafından getirilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını kabul etmediğini söyledi. Aileler adına konuşan Süleyman Aydın, "Artık elinizi bu HDP’den çekin. Bunların iç yüzünü görün. Ha HDP, ha PKK, bunlarda değişen bir şey yoktur. Neden bu genel başkanınız bunları görmemezlikten geliyor" diyerek sitemde bulundu.

Haber Merkezi İHA
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP’ye Çekin elinizi HDP’den tepkisi: Kılıçdaroğlunun selamını kabul etmediler
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanmanın 15’inci gününde de eylemlerini kaldıkları otelde sürdürdü. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve beraberindeki heyet, eylemin 620’inci gününde ailelerle bir araya geldi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ailelere iletti.

EROL'DAN 'GECİKMİŞ BİR ZİYARET' İTİRAFI

Bunun gecikmiş bir ziyaret olduğunu belirten Milletvekili Erol, Elazığ milletvekili olarak bu kadar geç gelmekten kaynaklı tüm ailelerden özür dilediğini söyledi.

Milletvekili Erol, “Çünkü, PKK’ya karşı bizim dik duruşumuz, terör örgütlerine karşı yaklaşımımız Tunceli milletvekilliğimizde de, Elazığ milletvekilliği dönemizde de her zaman net oldu. Bu ülke hepimizin ülkesi, bu devlet hepimizin devleti. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti yurttaşıyız. Ben bu anlamda bayramınızı kutluyorum. Dileğim ve temennim bir dahaki bayramda evlatlarınızla, yavrularınızla bayramı bir arada geçirmenizdir. Genel başkanımızın görevlendirmesiyle ben buraya geldim. ‘Diyarbakır’daki annelerimizi ziyaret edin. Onlarla bayramlaşın, benim selam, saygılarımı illetin. Bundan sonra onlar için neler yapabiliriz diye düşüncelerini alın. Ve bu düşünceleri bana getirin’ diye talimatı oldu.

Evlat nöbetindeki ailelerden tepki toplayan CHP'li Özel 'samimi' pozlarını paylaştı
GÜNDEM
Evlat nöbetindeki ailelerden tepki toplayan CHP'li Özel 'samimi' pozlarını paylaştı

EROL: "SİZE SAHİP ÇIKAN DEVLET YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ"

Ben Elazığ milletvekili olarak sizin yanınızdayım. Çünkü bende bir babayım. Bir babalık duygusuyla, bir analık duygusuyla çocuklarınıza sahip çıkmak, terör örgütlerince istekleri dışında baskıyla, korkuyla, tehditle kaçırılmak. Onların özgürlüğüne el koymak. Anasından, babasından uzak tutmak ve ananın, babanın çocuklarına sahip çıkmak için bu direnişi, bu haykırışınızı, eyleminizi ben saygıyla karşılıyorum. Burada size sahip çıkan devlet yöneticilerimize teşekkür ederiz. Yöre halkına, basın mensuplarına teşekkür ederiz. Sizin buradan isteğiniz, eyleminiz siyasi bir eylem değil” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi evlat nöbetinde: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi evlat nöbetinde: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum

“GENEL BAŞKANINIZIN SELAMINI KABUL ETMİYORUM"

Evlat nöbetindeki anne Ayşegül Biçer, CHP Genel Başkanının, PKK’nın uzantısı HDP ile ittifak yaptığını, Bunun açık ve kimsenin gizleyemeyeceğini belirterek, “Ben bir anneyim, tek bir oğlum. 3 yıldan beri evladım için mücadele ediyorum. İki yıldır Diyarbakır HDP il binası mücadele ediyorum. Ve defalarca bütün siyasi partilere çağrı yaptım.

Beni, sadece duyan Cumhurbaşkanım oldu. Devletim oldu. Ne İYİ Parti, ne DEVA Partisi, ne CHP’si hiçbiri bizi görmedi.

Gördüyse de görmemezlikten geldi. Sizin genel başkanınızın selamını kabul etmiyorum. Kabul etsem çıkıp bir gün Diyarbakır Anneleri için yürüyüş yapardı. Bir güne bir gün bir yürüyüşünü görmedim. Bizi dile getirdiğini, bizi savunduğunu görmedim. Bizim siyasi ile hiçbir işimiz yok. Biz, hakkımızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

HDP açık CHP gizli ittifak istiyor
GÜNDEM
HDP açık CHP gizli ittifak istiyor

"HDP’DEN ELİNİZİ ÇEKİN"

Evlat nöbetindeki baba Süleyman Aydın, 14-15 yaşındaki çocukların dağa gönderildiğini, CHP’nin, gidip HDP ile ittifak yaptığını dile getirdi. Baba Aydın, “HDP benim oğlumu kandırıp dağa götürmüş. Sizden rica ediyoruz. Artık elinizi bu HDP’den çekin. Bunların iç yüzünü görün. Ha HDP, ha PKK, bunlarda değişen bir şey yoktur. Neden bu genel başkanınız bunları görmemezlikten geliyor. Genel başkanınız baba değil mi? Bizde babayız. 15 yaşındaki çocukları mağaralarda ölüme mahkum etmişler. Ama maalesef sizin CHP sessiz kalıyor” diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU DEVLETİNİN YANINDA DURSUN"

Evlat nöbetindeki baba Celil Begdaş ise ha HDP, ha İsrail’in fark etmediğini kaydederek sözlerine şöyle devam etti:


“Nasıl İsrail çocuk öldürüyor. HDP’de çocuk öldürüyor. Bunu Kılıçdaroğlu’na yanlış bilgi veriyorlar. Gelsin devletinin yanında dursun. Bu gemi batarsa herkes batar. Kürt’ü, Türk’ü, Çerkez’i, Alevi’si herkes batar. Bu vatan herkese yeterdir. Kesinlikle Kürt meselesi yoktur. Tekrardan buraya hoş geldiniz. Başımızın üstüne geldiniz. Evet, geç oldu. Yine baş üstüne geldiniz. Bizim doğunun bir örf, adeti vardır. Düşmanımız gelse baş üstünedir. Allah, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Bize sahip çıktılar. Devletimiz bize sahip çıktı. Devletimiz büyük bir devlettir.”

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce'den evlat nöbetindeki ailelere destek ziyareti: Dünyanın en yürekli anneleriyle beraberim
GÜNDEM
İçişleri Bakan Yardımcısı İnce'den evlat nöbetindeki ailelere destek ziyareti: Dünyanın en yürekli anneleriyle beraberim

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye HDP tepkisi: Hiç yanımızda olmadınız
OYNAT 00:59
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye HDP tepkisi: Hiç yanımızda olmadınız
Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için HDP binası önünde oturma eylemi yapan aileleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Aileler, ziyarette evlatlarının terör örgütü tarafından kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'yi şikayet ederken, CHP heyetine de 'Hiç yanımızda olmadınız' sözleriyle tepki gösterdi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.