Gündem Fetullah Gülenin yeğeni itirafçı oldu Darbe tiyatro yalanı böyle üretildi

Fetullah Gülen’in yeğeni itirafçı oldu: Darbe tiyatro yalanı böyle üretildi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilen yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu. Gülen ifadesinde, CHP’lilerin de 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için sık sık başvurduğu “15 Temmuz kontrollü darbedir” lafının Pensilvanya’da nasıl üretildiğini anlattı. Gülen’in yeğeninin verdiği bilgiler CHP’lilerin “kontrollü darbe” söyleminin Pensilvanya’daki bu çalışmayla başladığını gösteriyor. Kılıçdaroğlu o tarihlerde Adil Öksüz’ün MİT ajanı olduğunu öne sürerek FETÖ’yü aklamaya çalıştı. Ancak daha sonra itirafçı olan MİT mahrem imamı S.Z., Öksüz’e sahte MİT belgesini kendisinin hazırladığını anlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Fetullah Gülen’in yeğeni itirafçı oldu: Darbe tiyatro yalanı böyle üretildi
Selahaddin Gülen

ABDULLAH SARİCA - OSMAN ÖZGAN

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in MİT operasyonuyla yurt dışında yakalanıp Türkiye’ye getirilen yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Ankara TEM’de 4 gün sorgulanan yeğen Gülen, önceki gün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Elebaşı amcası ve en yakınındaki üst düzey örgüt mensuplarıyla ilgili önemli bilgiler veren Gülen, çok sayıda mahrem imamı deşifre etti, örgütteki görevini ve eylemlerini anlattı. Fetullah Gülen’in öz amcası olması sebebiyle doğuştan bu örgütün içinde olduğunu söyleyen Gülen, örgüt abiliği yaptığı, ByLock kullanıcısı olduğu ve “Osman” kod adını kullandığı bilgisini verdi.

Selahaddin Gülen
Selahaddin Gülen

YANINA 2 AY KİMSE ALINMADI

  • 15 Temmuz’da ABD’de bulunan Selahaddin Gülen, darbe girişiminin ardından elebaşı Fetullah Gülen’in yanına 2016 Eylül ayına kadar dışarıdan hiçbir ziyaretçinin alınmadığını anlattı. Yeğen Gülen, bu süreçte Pensilvanya’daki çiftlikte sadece mollalar, istişare heyeti üyeleri ve Fetullah Gülen’in Diyalog Sorumlusu Alp Aslandoğan’ın bulunduğunu söyledi. Yeğen Gülen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o dönem gündeme getirdiği, Adil Öksüz’le ilgili nasıl “MİT ajanı” algısı oluşturulmaya çalışıldığına yönelik de önemli ipuçları verdi.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen tutuklandı
GÜNDEM
FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen tutuklandı

SUFLE PENSİLVANYA’DAN

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan kısa süre sonra “20 gün önce önemli bir bilgi geldi. Öksüz’ün, MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı” demişti. Selahaddin Gülen, bununla ilgili olarak “Örgüt içerisinde gelen tüm misafirlere Adil Öksüz’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile anlaştığını, bize tuzak kurulduğunu, bu darbe girişimi ile alakalarının olmadığını söylüyorlardı. Ayrıca cemaatin tabanına kadar bu bilginin bu şekilde lanse edilmesi istendi” dedi. Daha önce itirafçı olan FETÖ’nün MİT mahrem imamı S.Z. de “Adil Öksüz’e sahte MİT belgesini ben hazırladım” diye ifade vermişti.

FETÖ üyesi Selahaddin Gülen MİT operasyonuyla yakalanarak Türkiye'ye getirildi
GÜNDEM
FETÖ üyesi Selahaddin Gülen MİT operasyonuyla yakalanarak Türkiye'ye getirildi

İade edilmesin diye seferber olmuşlar

  • Yurt dışına gittiği Ekim 2020’de Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığını öğrendiğini ve gözaltına alındığını söyleyen Selahaddin Gülen, deport edilmesinin gündeme geldiğinde örgütün kendisi için seferber olduğunu anlattı: “Örgüt Amerika’da yıllardır süren lobicilik faaliyetleri kapsamında, benim için birçok senatörle irtibata geçti. Türkiye’ye iademin yapılmaması için baskı kurulması istendi. Amcam Fetullah Gülen tarafından Bilal Ekşi bu iş için görevlendirildi. İbrahim Bıçakçı Amerikan Büyükelçiliği ile görüşme sağladı. Ayrıca benim kırmızı bültenle aranmamın kaldırılması için Avrupa’da yaşayan Ali Yıldız Fransa Interpolü’ne başvuruda bulundu.”

Öksüz’ün ailesi çiftliğe getirildi

İtirafçı olan Selahaddin Gülen, 2018 Temmuz’da Fetullah Gülen’in yanına gittiğinde Adil Öksüz’ün ailesinin, Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım tarafından kampa getirildiğini belirterek, “Bu kişilerin neden buraya getirildiği konusunda bir bilgim yoktu” dedi.

Senaryoyu FETÖ yazıyor Peker oynuyor
GÜNDEM
Senaryoyu FETÖ yazıyor Peker oynuyor

Amcam terör örgütü lideri

  • Selahaddin Gülen, “amcam” dediği Fetullah Gülen’in terör örgütü lideri olduğuna ifadesinde şöyle değindi: “Terör örgütünün lideri olduğunu artık söyleyebilirim. Bu örgüt içindeyken bunun farkına varmadım. Ancak şimdi görüyorum ki Fetullahçı Terör Örgütü’nün lideridir.”

Türkiye’de kriptolar var

Türkiye’de hala kendini gizleyen örgüt mensuplarının bulunduğunu ve örgütün faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan yeğen Gülen, istişare heyeti üyelerinden Ali Ursavaş’ın “Türkiye’de birçok gönüldaşımız var, onlar kendilerini gizliyor, bizden bir umut bekliyorlar” dediğini aktardı. Gülen, mollaların da kendi aralarında “Türkiye’de gaybubet evlerine devam edilsin, eski sistemi hatırlatacak uygulamalara devam edilmesi gerekiyor” diye konuştuklarını söyledi.

10 ilde FETÖ operasyonu
GÜNDEM
10 ilde FETÖ operasyonu

Mollalar kapıda nöbet tutuyor

  • Örgütün yönetildiği ve elebaşının yaşadığı çiftlikle ilgili bilgi veren Selahaddin Gülen, “Güvenlik önemleri en üst seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kampın içi gece görüşlü ve sensörlü kameralarla donatıldı” dedi. Çiftliğin biri normal, diğeri sadece Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi olmak üzere 2 girişi olduğunu anlatan Gülen, “Bu garajdan direkt amcamın odasının olduğu kata geçiş var. Amcam bu binanın en üst katında kalıyor. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü olarak nöbet tutuyor. Mollalar veya istişare üyeleri o kata telefon çıkaramaz” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.