Gündem Havacılara şafak baskını

Havacılara şafak baskını

TSK içine sızmış FETÖ'cülerin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ankesörlü telefon soruşturması derinleşiyor.

Haluk Karakaya Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Hava Kuvvetleri'nde 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Soruşturma kapmasında sorumlu oldukları imamlarla haberleştikleri belirlenirken, deşifre olmamak için ardışık arama yaptıkları belirtildi.

ŞAFAK BASKINI

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri’nde yapılanmasına yönelik şüphelilerin önceden belirlenen adreslerine eş zamanlı baskın yapıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 22 şüpheliden 11'i gözaltına alınarak ifade için emniyete getirildi. Ankara merkezli operasyonda Eskişehir, Sivas, Bilecik ve Afyonkarahisar'da belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Şüpheliler arasında ihraç edilen üsteğmen ve teğmen rütbelerinin yanı sıra aralarında 6'sının da eski pilot, 3'ünün ise daha önceki soruşturmalar kapsamında tutuklu oldukları belirtildi.

FETÖ’nün
Evangelistleri
GÜNDEM
FETÖ’nün Evangelistleri

Savaş ilanı
sayarız
DÜNYA
Savaş ilanı sayarız

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.