|
Gündem

İBB Başkanı İmamoğlu son kar yağışında da Danimarka İstanbul Başkonsolosu ile yemek yedi

Geçtiğimiz ocak ayında kar felaketi yaşanırken İngiliz büyükelçiyle balıkçıda yemek yiyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeniden etkili olan kar yağışıyla İstanbullular bir kez daha çile yaşarken bu sefer de Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot için yemek verdi. İkili, Afet Koordinasyon Merkezi'nde bir araya geldi.

14:35 . 11/03/2022 Cuma
Diğer
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot

İstanbul'da geçtiğimiz ocak ayında etkili olan yoğun kar yağışı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önlem almaması ve yetersiz müdahalesiyle birleşince bir felaketin yaşanmasına neden olmuştu.

  • İstanbullular saatlerce yollarda kalırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemişti.

DANİMARKALI KONSOLOSLA GÖRÜŞTÜ

Yoğun tepkilere ve eleştirilere neden olan bu gelişmenin bir benzeri, etkisini giderek arttıran kar yağışı sürerken yeniden yaşanıyor.

  • Medyascope'un haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM), Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ile bir araya geldi. İkili bir süre boyunca AKOM Basın Odası'nda görüştü. Danimarkalı başkonsolos için yemek verdi.

Görüşmenin ardından İmamoğlu, basın toplantısı düzenlemedi. Buluşmada, Danimarkalı milletvekilleri de yer aldı.

#Ekrem İmamoğlu
#Danimarka
#Başkonsolos
#İstanbul
#Kar
#Balıkçı
#İBB
#AKOM
#Yemek
#Anette Galskjot
1 yıl önce
default-profile-img