Gündem İşçilerin adalet yürüyüşü sürüyor

İşçilerin adalet yürüyüşü sürüyor

CHP’li Bolu Belediyesi’nin işten çıkardığı Hizmet-İş Sendikası üyesi işçilerin Ankara’ya adalet yürüyüşü sürüyor. Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, “CHP belediyeleri Türkiye’yi, işçileri, emekçileri hayal kırıklığına uğrattılar. Yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
“Emek ve Adalet Yürüyüşü” ikinci gününde Çaydurt mevkinde başladı.
“Emek ve Adalet Yürüyüşü” ikinci gününde Çaydurt mevkinde başladı.

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası’nın, Bolu Belediyesi’nde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlediği "Emek ve Adalet Yürüyüşü" ikinci gününde Çaydurt mevkisinde başladı.

CHP İŞÇİLERİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, yaptığı açıklamada, başta Bolu Belediyesi olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinden CHP ve HDP'ye geçen belediyelerce işinden çıkartılan işçilere destek için başlatılan eylemin 50'nci gününde olduklarını hatırlattı. Özdemir, şunları söyledi:

  • "Maalesef CHP belediyeleri bütün Türkiye'yi, işçileri, emekçileri hayal kırıklığına uğrattılar. Bu yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini kendilerinden istiyoruz" diyen Özdemir, Hak-İş ve Hizmet-İş'in mücadeleye devam edeceğini bildirdi. Özdemir'in açıklamasının ardından toplanan yaklaşık 250 kişi, kaldıkları yerden yürüyüşlerine yeniden başladı.

İşçilerin adalet yürüyüşü başladı
GÜNDEM
İşçilerin adalet yürüyüşü başladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.