|

İsrail 24 saat içinde durmazsa Türkiye devreye girsin

MHP lideri Devlet Bahçeli, İsrail'in tahammül sınırlarını aştığını belirterek çağrı yaptı: "Eğer 24 saat içinde saldırılar durmazsa Türkiye devreye girmeli gereği her neyse yapmalıdır." Gazze’yi koruma misyonunun ecdadın mirası olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Türkiye Gazze’yi kardeşlerimizin güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, hamd olsun muktedirdir" dedi.

04:00 - 22/10/2023 Pazar
Güncelleme: 01:22 - 22/10/2023 Pazar
Yeni Şafak
Devlet Bahçeli.
Devlet Bahçeli.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 saat içinde ateşkes sağlanmaması halinde Türkiye’nin gereğini yapması gerektiğini söyledi. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sürerken Bahçeli, X hesabından özetle şunları kaydetti:

* Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde de Türk milleti ve tüm inananlar yanındadır.

* Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır.#Filistin
#Gazze
#İsrail
#Devlet Bahçeli
8 ay önce