Gündem İyi bir başlangıç olsun

İyi bir başlangıç olsun

AK Parti’li Yeneroğlu, Erdoğan’ın Almanya ziyaretiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi geçmişine yakışır bir noktaya gelmesini arzu ettiklerini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İyi bir başlangıç olsun
​AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu

AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, BM zirvesi için ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın New York sonrası gideceği Almanya’daki programına ilişkin bilgi verdi.

27-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak ziyarette Erdoğan’ın Türk-Alman ilişkilerine yeniden ivme kazandırmayı amaçlandığını bildiren Yeneroğlu, iki ülke arasındaki bağları ‘benzersiz’ diye niteledi. Başka hiçbir ülkede 3 milyondan fazla Türk nüfusunun yaşamadığını, Almanya’nın aynı zamanda Türkiye’nin en önemli ekonomik partneri olduğunu hatırlatan Yeneroğlu, Erdoğan’ın mevkidaşı Steinmeier ve Şansöyle Merkel’le biraraya geleceğini, ayrıca Alman iş dünyasıyla buluşacağını aktararak şunları söyledi:

GEÇMİŞE YAKIŞIR ŞEKİLDE

“Türk-Alman ilişkilerinde yeni bir sayfa açılacağını umut ediyoruz. Devlet ziyaretinin temelinde, ilişkilerin arzu edilen eski seviyeye, Türk Alman ilişkilerinin tarihi geçmişine yakışır bir noktaya getirilmesi amaçlanıyor. Türk kamuoyunda, Almanya’nın PKK terör örgütünün üzerine yeterince gitmediği şeklinde bir algı var. Almanya, son zamanlarda buna yönelik bazı adımlar attı ama terör örgütü, Almanya’nın her yerinde eylemlerini yine yapacak gibi görünüyor.

Bu noktada Almanya’nın PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamasının gereği, terör örgütünü DEAŞ gibi değerlendirip, nasıl onların üzerine gittiyse aynı şekilde PKK’nın da üzerine gitmesi gerekiyor. Alman kamuoyunda nasıl Türkiye ile ilgili olumsuz bir algı varsa, Türkiye kamuoyunda da Almanya ile ilgili olumsuz bir algı var. Bu algının ortadan kaldırılmasına çalışılmalı. O nedenle bu ziyaretin önemli bir sınav olacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızın Almanya ziyaretinde PKK’nın ‘sivil protesto’ edasıyla gösteri yapabilmesine imkan verilmesinin gözden geçirileceğini ve PKK’nın propaganda yapmasına müsaade edilmeyeceğini ümit ediyorum.”

Siyasette kamp vakti
GÜNDEM
Siyasette kamp vakti

Fırat'ın doğusu terör bataklığı
GÜNDEM
Fırat'ın doğusu terör bataklığı
Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu
Gündem

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu

Sığınmacılar üzerinden yaptığı provokasyonlarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İstanbul'un Esenler ilçesinde Afgan uyruklu 4 kişinin 12 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiği iddiası üzerine Esenler Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi. Esenler Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek ilçede böyle bir olayın yaşanmadığı vurgulandı. Özdağ ise resmi makamlardan gelen açıklamaya rağmen söz konusu paylaşımını sosyal medya hesabından kaldırmadı.
Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız
Gündem

Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, '15 Temmuz Sonrası Türkiye' sempozyumunda, "Güvenlik güçlerimizin ve istihbarat teşkilatımızın titiz çalışmaları ile kendini gizleyen kripto FETÖ'cülerin önemli bir kısmı belirlenerek kamu bünyesinden temizlenmiştir. 100'ün üzerinde FETÖ üyesi, saklandıkları ülkelerden Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edilmiştir. 20 ülkede 234 FETÖ iltisaklı okul kapatılıp Maarif Vakfımıza devredilmiştir. Nerede saklanırsa saklansın, kimlere ve hangi ülkeye güvenirse güvensin son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız." dedi.
Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti
Gündem

Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji uzman doktor Ekrem Karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak ağır yaraladı. Şahıs aynı silahla kendini vurarak intihar etti. Gelen son dakika bilgisine göre; doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Katil zanlısı bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.