|
Gündem

İYİ Parti binasına isabet eden kurşunları ateşlemişti: İnşaat bekçisinin ifadesi ortaya çıktı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden mermiyi sıktığı belirlenen inşaat bekçisinin ifadesi ortaya çıktı. İnşaat bekçisi M.E., hırsızları korkutmak için havaya doğru ateş ettiğini söyledi.

15:02 . 1/04/2023 Cumartesi
Diğer
Yakalanan şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yakalanan şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden mermiyi sıktığı belirlenen Melikşah E., dün akşam saatlerinde yakalanarak Gayrettepe’de bulunan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.


Melikşah E.'nin işlemleri Gasp Büro Amirliğinde yapıldı. Poliste ifade veren Melikşah E.'nin olay saatinde inşaata hırsızlığa gelen sayılarını karanlık yüzünden tam göremediği 3-4 kişiyi korkutmak için ateş ettiğini söylediği öğrenildi. Melikşah E., emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi."Hırsızları korkutmak için ruhsatlı silahımla havaya ateş ettim"

İnşaat bekçisinin, "Hırsızları korkutmak için ruhsatlı silahımı çıkararak havaya doğru ateş ettim. Silah sesini duyan şüphelilerin aşağı doğru hızla kaçtıklarını gördüm. Sabah olunca da uyamaya gittim" dediği belirtildi.

Bu esnada moloz yığınına düştüğünü ve sinirlenerek ayağa kalktığını ifade eden şüpheli M.E, E-5 kara yolu istikametindeki yöne doğru sayısını hatırlamadığı şekilde ateş ettiğini ve şahısların bunun üzerine eşyaları bırakıp kaçtığını iddia etti.


"Hedefim parti binası değil"

Şüpheli M.E, dün öğle saatlerinde İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına gelen mermilerle ilgili konuyu aynı şirkette çalıştığı bir kişinin kendisine söylediğini anlatarak, şunları anlattı:


"Konuyu öğrenince eve geçip ruhsatlı silahımı alarak şantiyeye döndüm. Zaten polislerin şantiyede beni beklediğini biliyordum. Orada polislere durumu izah ettim ve silahımı teslim ettim. Attığım mermilerin İYİ Parti'ye geleceğini hiç düşünmedim. Aradaki mesafeyi tam olarak bilmiyorum. Şantiyemizin bulunduğu yer ile İYİ Parti'nin arasında yükseklik anlamında kot farkı vardır. Son yaptığım atışlar aslında ne hırsızlık yapanlara ne de tam karşıya doğruydu. Yere ateş ettim. Toplamda 10-12 civarında atış yaptığımı tahmin ediyorum. Başka türlü gayem olsa ruhsatlı silahımla hareket etmezdim. Hedefim kesinlikle parti binası değil."İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden kurşuna ilişkin gözaltına alınan ve Bakırköy Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli, savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.#İYİ Parti
#İstanbul
#emniyet
#İYİ Parti İstanbul il başkanlığı
2 ay önce
default-profile-img