GündemKapıları siz açacaksınız

Kapıları siz açacaksınız

Başbakan Binali Yıldırım, halkoylaması mitinglerine memleketi Erzincan ve Sivas’ta devam etti. Her iki ilde coşkulu kalabalıklarla karşılaşan Yıldırım, Erzincan kent meydanındaki konuşmasında “16 Nisan’da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye’nin kapılarını siz açacaksınız” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Kapıları siz açacaksınız
Kapıları siz açacaksınız
Doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde kuzuları seven, hemşehrileriyle hasret gideren Başbakan Binali Yıldırım, kent meydanındaki mitinginde “Hökümet seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Hemşehrilerine “Biz hökümetle gurur duyuyoruz, Refahiye ile gurur duyuyoruz” karşılığı veren Yıldırım, milletin 16 Nisan'da iradeleri önündeki tüm engelleri ortadan kaldıracağına inandığını kaydetti. “16 Nisan'da bütün bu takozları yoldan sizler çekeceksiniz. 16 Nisan'da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye'nin kapılarını siz açacaksınız” diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

RAHAT BIRAKMADILAR

“Hatırlayın, merhum Menderes'i millet seçti ve iş başına getirdi. Merhum Menderes ve arkadaşları, bu ülke için çok eserler ortaya koydu. CHP, o zaman da böyleydi. 'Hayır, yapamazsınız. İktidarı bizimle paylaşmanız gerekir' dedi. Merhum Menderes, boyun eğmediği için darbe yaptırdılar ve hayatına kastettiler. 80'de 12 Eylül darbesini yaptılar. Merhum Özal, bu ülke için çok hizmetler yaptı. Onu da engellemek için çok uğraştılar. Merhum Erbakan, milletin oyuyla iş başına geldi, yine onu da çalıştırmadılar. Tanklarla demokrasiye balans ayarı vermeye kalktılar. Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükümeti rahat bırakmadılar.”

DÜŞÜN YAKAMIZDAN


“CHP, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 'tek adamlığa' yol açacağını söylüyor, Kılıçdaroğlu, 'ülkeyi tek adam yönetecek' diyor. Derdi ne? Derdi, 'millet iktidar olmasın'. Halkın seçtiğinden niye rahatsız oluyorsunuz? Çekilin artık, düşün milletin yakasından. 16 Nisan millet iktidarının güçleneceği andır, 16 Nisan milli iradenin şaha kalktığı gün olacaktır. Sen istiyorsun diye iki tane cumhurbaşkanı, iki tane mi muhtar, iki tane mi belediye başkanı mı seçeceğiz? Evet, 'tek adam' olacak, patronu da millet olacak. Patronun millet olduğu yerde diktatörlük olmaz. Bu ülkede eğer 'tek adam' yönetiminden bahsediliyorsa CHP yönetimi kendine baksın, 7 seçim kaybetti hâlâ tek adam. Tek adam yönetimi arıyorlarsa, Sayın Kılıçdaroğlu aynaya baksın. Kılıçdaroğlu'nun söylediği 10 şeyden 9'unun yalan, biri de şüpheli. Bunlar ilkesiz, bunlar tutarsız, bunların işi gücü çark etmek. Bunlar, kendi partilerini de tanımıyorlar, tarihlerini de bilmiyorlar.”

 Başbakan Yıldırım, doğup büyüdüğü Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünü ziyaret etti. Geceyi babaocağında geçiren Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile akrabalarını ziyaret etti ve karlı arazide yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzuları seven Yıldırım, kuzularla fotoğraf çektirdi. Bu arada Yıldırım, 14 milyon 700 bin gence cumhurbaşkanlığı sistemini anlatan mektup gönderdi.


Kuzu keyfi

Başbakan Yıldırım, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünü ziyaret etti. Geceyi babaocağında geçiren
Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile akrabalarını ziyaret etti ve karlı arazide yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzuları seven Yıldırım, kuzularla fotoğraf çektirdi. Bu arada Yıldırım, 14 milyon 700 bin gence cumhurbaşkanlığı sistemini anlatan mektup gönderdi.
Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi
OYNAT00:12
Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi
Doğup büyüdüğü köyde yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzular Başbakan Yıldırım'a hediye edildi. Başbakanlık uçağına konulan kuzular Ankara'ya götürüldü. Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi. Kuzuların, Başbakanlık uçağındaki macerasının fotoğraf ve videolarını Başbakan Yıldırım'ın Erzincan ve Sivas programına takip eden Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül çekti.


SiVAS'A MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Milletin üzerinde güç kalmayacak


Kendisini dinleyen binlerce kişiye seslenen Başbakan Binali Yıldırım, Sivaslılara müjde üstüne müjde verdi.Sivas'a yapılan büyük hastane dışında iki ayrı hastanenin daha yapıldığını dile getiren Başbakan Gemerek ve Kartalkaya başta olmak üzere 13 baraj daha yapılacağını, 5 bin 500 kişilik kapalı spor salonunun da bu yıl açılacağını söyledi. Yıldırım, organize sanayi bölgelerinin kurulacağını, 26 yol-yapım projesinin devam ettiğini anlatarak, Sivas'ı Karadeniz limanlarına daha hızlı bağlayacak tünellerde de sona gelindiğini bildirdi.

Ankara'dan Sivas'a ulaşımı sağlayacak hızlı trenin sesinin duyulmaya başladığını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah, önümüzdeki yıllarda da bu hattı açacağız ve iki saatte 'Ver elini Ankara'. Stadyumu yaptık, mevcut stadyumun yerine şehir parkı yapıyoruz, Kızılırmak sahil düzenlemesi tamamlanacak ve Sivas'ın çehresi değişecek. 10 bin kapasiteli yeni yurtlar yapma kararı aldık. Ayrıça Cumhuriyet Üniversitesi'ne hukuk fakültesi kuruyoruz.” Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında da bilgi vererek, “Bu sistemde, artık zayıf iktidarlar yok, 28 Şubatlar yok, 12 Eylüller yok, 27 Mayıslar yok, 15 Temmuzlar yok, vesayetler, darbeciler, kumpasçılar artık kenara atılıyor. Tek güç, sizin gücünüz. Milletin gücü üzerinde hiçbir güç kalmıyor" diye konuştu.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Reyhanlı'ya roket atan mevzilere hava harekatı
Dünya

Reyhanlı'ya roket atan mevzilere hava harekatı

Terör örgütü PYD/PKK tarafından Reyhanlı ilçesine yönelik roketli saldırıların gerçekleştirildiği iki mevzi TSK'nın hava harekatıyla imha edildi. TSK, bu hava harekatıyla Afrin'deki terör hedeflerini ilk kez gece saatlerinde vurmuş oldu.
Almanya da Afrin harekatından rahatsız
Dünya

Almanya da Afrin harekatından rahatsız

TSK'nın Afrin'de terör örgütü PKK/PYD'ye yönelik Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ediyor. Türkiye, harekatın tek amacının teröristlere yönelik olduğunu açıklamasına rağmen birçok ülkeden teröristlere destek geliyor. Son olarak Almanya, Türkiye’nin başlattığı Afrin harekatının önceden kestirilemeyen riskleri de beraberinde getireceğini açıklayarak teröristler için endişelendiklerini ifade ettiler.
TSK'nın Afrin stratejisinde dikkat çeken detay
Dünya

TSK'nın Afrin stratejisinde dikkat çeken detay

TSK, kara kuvvetleri ve ÖSO birlikleri Afrin'deki terör noktalara doğru ilerliyor. Sınırın sıfır noktasında Zeytin Dalı Harekatı'nı takip eden Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, "Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'e girerken inanılmaz bir strateji izledi. Son 10 gündür sınırda açılan kapılar medyaya da yansıdı. PKK, bütün önlemlerini bu kapılara göre almıştı. Ancak TSK, bu kapıları kullanmadı ve Afrin'e 7 ayrı kapıdan girdi. Bu PKK'nın hiç hazırlanmadığı bir durumdu" ifadelerini kullandı.
Başakşehir'in duran top sırrı puan kazandırmaya devam ediyor
Spor

Başakşehir'in duran top sırrı puan kazandırmaya devam ediyor

Başakşehir'in Bursaspor deplasmanında Attamah'la bulduğu gol, İstanbul ekibinin duran toplardaki başarısını bir kez daha ortaya koydu. İstanbul temsilcisi bu sezon, Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursaspor'la oynanan maçlarda Ganalı futbolcusunun attığı gollerle kilidi açmayı başardı.
Çok önemli KİT açıklaması
Ekonomi

Çok önemli KİT açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu KİT'lerde yeni istihdam alanları açacaklarını belirterek, "O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız." dedi. KİT'ler kadroya geçecek mi, KİT'ler taşeron işçi konusundan yararlanacak mı? İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan flaş KİT ve taşeron işçi açıklaması