GündemKatil suçunu itiraf etti

Katil suçunu itiraf etti

Suriyeli aktivist Oruba Barakat ile gazeteci kızı Halla Barakat cinayetinin şüphelisi A. B., suçunu itiraf ettiği mahkeme tarafından tutuklandı. A.B., Oruba Barakat'ı kendisine olan borcunu ödemediği için çıkan tartışma sırasında öldürdüğünü iddia etti. Katil, Halla Barakat'ı ise cinayeti gördüğü için katlettiğini savundu.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Suriyeli aktivist Oruba Barakat (60) ile gazeteci kızı Halla Barakat’ı (22) öldürdüğü iddiasıyla gözaltında bulunan, Oruba Barakat’ın amcasının torunu A.B. suçunu itiraf etti.
​Suriyeli aktivist Oruba Barakat (60) ile gazeteci kızı Halla Barakat’ı (22) öldürdüğü iddiasıyla gözaltında bulunan, Oruba Barakat’ın amcasının torunu A.B. suçunu itiraf etti.

Suriyeli aktivist Oruba Barakat (60) ile gazeteci kızı Halla Barakat’ı (22) öldürdüğü iddiasıyla gözaltında bulunan, Oruba Barakat’ın amcasının torunu A.B., emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, hakimlikteki sorgusunda cinayetleri işlediğini itiraf etti. A.B, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Oruba Barakat’ın tırnak arasından alınan doku örneğinin yapılan incelemesinde şüpheli A. B.’ye ait olduğu da kesinleşti.

Oruba Barakat - Halla Barakat

BANA HABER GÖNDERDİ

İfadesinde Suriye'de Esed ordusuna katılmamak için kaçmaya karar verdiğini söyleyen A.B., akrabası olan Orouba Barakat'ın Türkiye’ye gelirse kendisine yardım edeceği haberi gönderdiğini belirtti. Türkiye’ye gelince Oruba Barakat'ın yanına gittiğini ve onun inşaat işlerinde para karşılığı çalıştığını öne süren A.B., vadedilen ücreti ise alamadığını savundu. Olay günü Oruba Barakat'ın evine gittiğini anlatan A.B., parasını istediğini, Barakat’ın ise 'Parayı başkalarına verdim, sana verecek param kalmadı' dediğini iddia etti.

'PARAMI VERMEDİLER'

A.B. ifadesinde şöyle konuştu: “Bunun üzerine sinirlendim. Hem beni yanına çağırıp hem çalıştırıp hem de paramı vermiyorsun diye kızarak bağırdım. Bunun üzerine bana tokat attı. Ben de kendisini ittim. Evden çıkmamdan önce mutfağa giderek eline bıçak aldı ve öfkeyle bana doğru geldi. Bıçağı elinden aldım. Sürekli bağırmaya başlayınca ve bıçak çekmesinin verdiği öfkeyle boğazını keserek onu öldürdüm" A.B., cinayet sırasında evde olan Halla Barakat’ı da bağırmaya başladığı için boğazını keserek öldürdüğünü söyledi. Öte yandan şüpheli A. B.’nin yapılan ilk incelemesinde herhangi bir terör örgütüyle bağlantısının ortaya çıkmadığı bildirildi.

  • Cenaze törenine katılmış
  • Şüpheli A. B., ifadesinde, anne ve kızı için 23 Eylül’de Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldığını söyledi. Cenaze töreninde Oruba’nın erkek kardeşi Maen Barakat’ın yanında olduğunu anlatan şüpheli A. B., cenaze töreninden sonra Maen’in İstanbul’deki evinde 2 gün kaldığını anlattı. Cenazeye katılan şüphelinin, 19 Eylül’de Oruba’nın evine geldiğini hiçbir yakınına anlatmadığı da öğrenildi.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Metrobüste kuyruk çilesine son
Türk mühendislerden devrim gibi uygulama: Elektronik Biletleme Sistemi ulaşımda çığır açacak.


ÖSO'nun Kürt savaşçılarından Afrin'e mesaj var
TSK'nin Zeytin Dalı Harekatı'na destek veren ÖSO'nun Kürt savaşçıları Azez'deki cephe hatlarından Afrin halkına mesaj gönderdi.
Almanya'da PKK yandaşları Türk yolculardan dayak yedi!
Almanya'da Hannover Havaalanı'nda terör yandaşı yaklaşık 200 kişilik grup ellerindeki örgüt sembolleriyle kargaşa çıkardı.
Check-in yapmak isteyen Türk vatandaşları ile terör yandaşları arasında büyük bir kavga çıktı. Olay yerine 20 ambulans gönderildi.
Dünyadan Mehmetçiğimize ‘sefer ve zafer’ duası
Türkiye'nin güney sınırını korumak için başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda başarılı olması için dünyanın dört bir yanında dua ediliyor. Afrika'dan Balkanlara eller, Türk askerinin zaferi için semaya yükseliyor...

ÖSO'dan Kürt halkına emanname: Güvende olacaksınız!
Afrin'i terör örgütü PYD/PKK'dan arındırmak için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında TSK'ya destek veren ÖSO, aldığı köylerde Kürt halkına 'güvendesiniz' mesajı verdi. ÖSO komutanı, halka seslendi, "Bir şeye ihtiyacınız olursa bana gelin, kimse size zarar vermeyecek" dedi.
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'