Gündem Kemal Kılıçdaroğlu Adaylığıma ittifak karar verecek

Kemal Kılıçdaroğlu: Adaylığıma ittifak karar verecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben başbakan adayıyım" diyerek Cumhurbaşkanlığı adaylığını Kemal Kılıçdaroğlu’na bırakacağı imasında bulunsa da CHP lideri, bir kez daha ittifak ortaklarını işaret etti. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soru üzerine "Ona ittifak karar verecek" cevabını verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kemal Kılıçdaroğlu: Adaylığıma ittifak karar verecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı’nda adaylık tartışmalarının zirve yaptığı bir dönemde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’nin yayın organı Halk TV’de katıldığı bir programda cumhurbaşkanlığı için kesinlikle aday olmadığını ifade ederek, “Ben başbakan adayıyım” demişti.

AKŞENER CHP'YE BIRAKTI

Adaylığı bilmeceye dönüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağının adaylığı kendisine bırakacağı imasına rağmen net bir açıklama yapmamayı sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, bir kez daha Millet İttifakı'nı işaret etti.

"İTTİFAK KARAR VERECEK"

T24’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan CHP lideri, Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soru üzerine daha önceki söylemlerini tekrarlayarak, "Ona ittifak karar verecek. Oturulur, karar verilir ona göre bir yol haritası belirlenir" dedi.

Kağıt üstünde başbakan adayı
GÜNDEM
Kağıt üstünde başbakan adayı

CHP’nin kafası karışık
GÜNDEM
CHP’nin kafası karışık

‘İttifak’ın gönlünde
 Demirtaş yatıyor
GÜNDEM
‘İttifak’ın gönlünde Demirtaş yatıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.