Gündem Diyarbakır, Bingöl ve Muşta 179 timin katılımıyla Kıran-5 operasyonu başlatıldı

'Kıran-5' operasyonu başlatıldı: 179 tim katılıyor

Diyarbakır, Bingöl ve Muş'ta 179 timin katılımıyla 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Bingöl ve Muş kırsalında 2 bin 625 personel, 179 timin katılımıyla Kıran-5 Operasyonu'nun başlatıldığını belirtildi.

Haber Merkezi AA
Kıran-5 operasyonuna 179 tim katılıyor.
Kıran-5 operasyonuna 179 tim katılıyor.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Muş ve Bingöl illeri ara hattı Şenyayla bölgesinde, terör örgütünün kış üslenmesini engelleyerek, teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Kıran-5 operasyonunun başlatıldığını açıkladı.

179 Tim katılımıyla KIRAN-5 Operasyonu başladı
OYNAT 01:26
179 Tim katılımıyla KIRAN-5 Operasyonu başladı
İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Bingöl ve Muş kırsalında JÖH, PÖH ve Jandarma komando birliklerinden 2625 personel, 179 timin katılımıyla Kıran-5 Operasyonu'nun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır-Muş-Bingöl ara hattındaki Şenyayla bölgesinde başlatılan operasyon, Diyarbakır ve Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığınca, bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Operasyonla, bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barınan teröristleri etkisiz hale getirmek hedefleniyor.

Operasyona Diyarbakır, Bingöl ve Muş İl Jandarma Komutanlıklarında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucularından oluşan 2 bin 625 personel, 179 operasyonel tim katılıyor.

3 ilde PKK'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı: 179 tim katılıyor
FOTOĞRAF 21
Title
İçişleri Bakanlığı, 17 Ağustos'ta Şırnak, Hakkari ve Van'da terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan 'Kıran' operasyonunun ardından 27 Ağustos'ta Mardin, Şırnak ve Batman'ı kapsayan 'Kıran-2' operasyonunu gerçekleştirdi. Siirt ve Şırnak'taki Helekol ve Bestler Dereler'de 'Kıran-3' operasyonu 21 Eylül'de; Ağrı, Iğdır ve Kars'ı kapsayan 'Kıran-4' operasyonu ise 24 Eylül'de başlatıldı.
Title
Bu operasyonlar sürdürülürken, bugün de Diyarbakır, Bingöl ve Muş'u kapsayan 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı.
Title
Terör örgütünün kış üslenmesi hazırlıklarını bertaraf etmek, hareket kabiliyeti daralan teröristleri etkisiz hale getirmek, örgütün komuta kontrol sistemini parçalamak ve haberleşme ağını çökertmek, teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engelleyerek, takviye edilmesini önlemek amacıyla operasyonun düzenlendiği belirtildi.
Title
Jandarma, polis özel harekat ve güvenlik korucularıyla birlikte 179 operasyonel tim ve 3 bin kişilik personelin operasyona katıldığı kaydedildi.
Title
Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başol'un yönettiği operasyonda, sarp ve kayalık arazilerdeki teröristleri etkisiz hale getirmeye çalışan timlere insansız hava aracı (İHA) ve ATAK helikopterleriyle de havadan destek veriliyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
3 ilde PKK'ya yönelik 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı: 179 tim katılıyor
İçişleri Bakanlığınca terör örgütü PKK'ya yönelik Diyarbakır, Bingöl ve Muş'ta 179 timin katılımıyla 'Kıran-5' operasyonu başlatıldı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.