Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Körfezde Ramazan dolu dolu geçecek

Körfez’de Ramazan dolu dolu geçecek

Kocaeli Körfez Belediyesi, vatandaşın 11 ayın sultanı Ramazan’ı evde huzurla dolu dolu geçirmesi için çevrimiçi programlar hazırladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Körfez’de Ramazan dolu dolu geçecek
Körfez Belediyesi, vatandaşın 11 ayın sultanı Ramazan’ı evde huzurla dolu dolu geçirmesi için çevrimiçi programlar hazırladı.

Körfez Belediyesi, vatandaşın 11 ayın sultanı Ramazan’ı evde huzurla dolu dolu geçirmesi için çevrimiçi programlar hazırladı. Etkinlikler kapsamında Hacivat’tan Karagöz’e, tasavvuf konserinden söyleşi ve sohbetlere, kum sanatı gösterisinden Kur’an-ı Kerim tilavetine kadar bir çok program, sosyal medya hesapları üzerinden online olarak yayınlanmaya başlandı.

HACİVAT VE KARAGÖZ SİZLERLE

İlk etapta ramazan aylarının vazgeçilmezi olan Hacivat ile Karagöz oyununa yer verilen etkinliklerde izleyicilerin neşeli dakikalar geçirmesini amaçlandı. Ramazan Sohbetleri programı ile farklı katılımcıların yer aldığı söyleşiler de planlandı. Ramazan Sohbetlerinin ilk konuğu ise eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan oldu.

ÖNEMLİ İSİMLERLE SÖYLEŞİLER

Eğitimci -Yazar Sıtkı Aslanhan, “Tüm dünyaya yayılan virüsün nereden geldiğini bilmiyoruz. Gözle göremediğimiz o bir virüs, bütün hayatımızı alt üst edebiliyor. Bankadaki paralarınız, sahip olduğunuz evleriniz, hiçbir anlam ifade etmiyor. Salgının, aslında bize kazandırdığı çok şey var. Son dönemlerde kaybettiğimiz iç dünyamıza yolculuk yapma noktasında büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

  • Harun Beyaz’ın sunuculuğunu üstlendiği Ramazan’da sağlıklı beslenme programının konuğu ise Uzm. Dyt. Ecem Şahin oldu. Ecem Şahin, Ramazan ayı boyunca nelere dikkat edilmesi gerektiğini konusunda izleyenlere tavsiyelerde bulundu.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN

Ramazan’da müzik dinletilerini tasavvuf ve ilahi müziğe ayıran Körfez Belediyesi, iki farklı konser etkinliğine yer verecek. Salgın koşulları nedeniyle alınan tedbirlere binaen Körfez Belediyesi’nin, resmi sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

Abone Ol Google News
Türkiye ve Mısır arasında yeni fırsat kapıları açılabilir:10 milyar dolarlık potansiyel var
Ekonomi

Türkiye ve Mısır arasında yeni fırsat kapıları açılabilir:10 milyar dolarlık potansiyel var

Türkiye ile Mısır arasında son dönemde yaşanan olumlu siyasi gelişmelerin sürmesi iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından yeni ve önemli fırsatlara kapı açabilir. Siyasi ilişkilerin normalleşmesinin sadece iki ülkeye değil, birçok aktöre yarar getirebilecek potansiyele sahip olduğunun altını çizen uzmanlar, Türkiye için Kuzey Afrika'ya olan dış ticareti ve yatırımları artırma, Mısır açısından ise Türk dünyasıyla iş birliğini geliştirmek için yeni bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor. Uzmanlar iki ülke arasındaki dış ticaret potansiyelinin ise 10 milyar doların üzerinde olduğuna vurgu yapıyor.
Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten Mescid-i Aksa'daki yangın sırasında İsraillilerin yaptığı sevinç gösterisine sert tepki
Gündem

Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten Mescid-i Aksa'daki yangın sırasında İsraillilerin yaptığı sevinç gösterisine sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in saldırıları sonucu Mescid-i Aksa'da çıkan yangın sırasında bazı İsraillilerin sevinç gösterisinde bulunmasına "Mabed yanarken kutlama yapanların vicdansızlık ve ahlaksızlıktan başka bir şeyle anılmaları mümkün değil" sözleriyle tepki gösterdi.
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan İsrail'e sert tepki: BM yok hükmündedir çöp tenekesine atılmıştır
Gündem

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan İsrail'e sert tepki: BM yok hükmündedir çöp tenekesine atılmıştır

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te gerilim tırmanırken, bölgeden kan donduran haberler geliyor. Katil İsrail'in savaş uçaklarıyla Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit olanların sayısının 24'e yükselirken, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok yerinden Filistin halkına destek devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İsrail vahşetine çok sert tepki gösterdi. Kurtulmuş, ''Vahşettir, insanlık suçudur. BM'de bir karar ortaya çıkacakken ABD'nin girişimiyle böyle bir hüküm yayınlanamıyor bile. Bu Birleşmiş Milletler yok hükmündedir, çöp tenekesine atılmıştır'' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.