Gündem Kral Selman Türkiyede

Kral Selman Türkiye'de

Suudi Arabistan Kralı Selman, resmi ziyaret kapsamında Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman'ı havaalanında karşıladı. Ziyaret çerçevesinde yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz, Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kral Selman'ı havaalanında karşıladı. Bu jestin nedeni ise, Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Mart ayında yaptığı Suudi Arabistan ziyaretine dayanıyor. Erdoğan Riyad'a indiğinde Kral Selman tarafından uçağının kapısında karşılanmıştı.

Kral Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle ve resmi ziyaret kapsamında Ankara'ya geldi. Selman 11-13 Nisan'da Ankara'da olacak.

Ziyaret çerçevesinde yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.

Kral Selman Ankara'daki temaslarının ardından, 14-15 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi'ne de katılacak.

Kral'ın havaalanı jestine Erdoğan'dan karşı jest
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.