|

Mamak Belediye Başkanı Köse 'ABB halkın ihtiyacını karşılamıyor' diyerek tepki gösterdi: Algıyla çukurlar kapanmıyor

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin halkın ihtiyaçları konusunda duyarlı olmadığını belirterek, "İş yapıyormuş gibi gözüküyor; ama bunu algıyla birse bin gösteriyor. Algıyla çukurlar kapanmıyor, asfalt atılmıyor. İşte algının gelip çarptığı duvar burası" dedi.

14:53 - 5/09/2023 Salı
Güncelleme: 14:58 - 5/09/2023 Salı
DHA
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sağanak nedeniyle su baskını yaşanan mahallede incelemede bulundu.
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sağanak nedeniyle su baskını yaşanan mahallede incelemede bulundu.
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, dün sağanak nedeniyle su baskını meydana gelen Şirintepe Mahallesi 1031'inci Cadde'de incelemelerde bulundu. Köse, caddede 5 aydır yol yapım çalışması yapıldığını ve vatandaşın mağdur olduğunu söyleyerek, "Y
aklaşık 5 aydır burada trafikle ilgili ulaşımla ilgili insanlar zor durumlar yaşıyor. Biz önceki aylarda buraya gelmiştik. Özellikle TOKİ'nin yaptığı konutlarda oturan insanların ve Şirintepe'de yaşayan insanların bu yolu kullanamadıklarını ifade etmişlik. Dün yoğun bir yağmur yağdı ve bu yol kullanılamaz hale geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi halkın ihtiyaçları konusunda çok duyarlı değil. İş yapıyormuş gibi gözüküyor; ama bunu algıyla 1'se bin gösteriyor. Algıyla çukurlar kapanmıyor, asfalt atılmıyor. İşte algının gelip çarptığı duvar burası. Burası Şirintepe ve Dutluk mahallelerini birleştiren 1031'nci Cadde. Çok üzücü bir durum. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iş bilmezliğinin sonucunu halk ödüyor"
diye konuştu.

'Ankara halkı Mansur Yavaş'a gereğini yapacak'


Bu hafta içerisinde yol çalışmasını Büyükşehir Belediyesi toparlamazsa, kendilerinin sorumluluk alacaklarını söyleyen Köse, "Burası ASKİ'nin kazdığı bir yer ve 4-5 aydır böyle. Ben şunu sormak istiyorum. Burası Çankaya'da olsaydı buna izin verirler miydi? Şirintepe halkı bunu hak ediyor mu? Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanlığı hayali yüzünden Ankara'yla ilgilenmedi ve tüm Ankara kaybetti. Seçimlerde biz yeniden milletimizin huzuruna çıkacağız. AK Parti'li belediyelerin yaptığı hizmetler ortada. Ankara'ya dünya başkentleri arasındaki yerini inşallah tekrar kazandıracağız. 31 Mart seçimlerinde Ankara halkı Mansur Yavaş'a gereğini yapacak" dedi.
#Ankara
#Mansur Yavaş
#Mamak
#Murat Köse
9 ay önce