Gündem Mehmetçik çevreye zarar veriyor iddialarına yalanlama Operasyonları gölgelemek istiyorlar

'Mehmetçik çevreye zarar veriyor' iddialarına yalanlama: Operasyonları gölgelemek istiyorlar

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyindeki harekat bölgelerinde yol yapım çalışmaları sırasında ağaçları kestiğine" yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Söz konusu iddiaların, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, huzur ve güvenliği hedef alan terör gruplarına karşı başarı ile yürüttüğü operasyonları gölgelemek ve olumsuz algı yaratmak amacıyla ortaya atıldığı bildirildi.

Haber Merkezi AA
Mehmetçik çevreye zarar veriyor iddialarına yalanlama: Operasyonları gölgelemek istiyorlar
Arşiv

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bazı basın yayın organlarında yer alan "Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak kuzeyindeki harekat alanlarındaki yol yapım çalışmaları sırasında ağaçları kestiği ve çevreye zarar verdiğine" yönelik iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Hassasiyet sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, geçmişte olduğu gibi bugün de yürüttüğü bütün faaliyetlerde çevre ve tabiat varlıklarının zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterdiğini vurgulayan kaynaklar, "Söz konusu iddialar, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asil milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan terör gruplarına, oluşumlarına karşı başarı ile icra ettiği operasyonları gölgelemek ve olumsuz algı yaratmak amacıyla yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Bitlis'te şehit düşen güvenlik korucusu Cahit Çelik için tören
GÜNDEM
Bitlis'te şehit düşen güvenlik korucusu Cahit Çelik için tören

MSB duyurdu: 2 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
MSB duyurdu: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Yunanistan'ın İzmir açıklarında  ölüme ittiği 32 sığınmacı kurtarıldı
GÜNDEM
Yunanistan'ın İzmir açıklarında ölüme ittiği 32 sığınmacı kurtarıldı

Eren-11 operasyonunda bir güvenlik korucusu şehit oldu
GÜNDEM
Eren-11 operasyonunda bir güvenlik korucusu şehit oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.