Gündem Menfaat kavgası

Menfaat kavgası

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı ağır müeyyideler getiren yasa tasarısının görüşmelerinde çıkan kavganın ardında menfaat çatışması çıktı. O vekillerin, KHK ile ihraç edilen doktorlardan olması dikkat çekti.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Komisyonu birbirine katan milletvekillerinin, KHK ile ihraç edilen doktorlardan olması dikkat çekti.
Komisyonu birbirine katan milletvekillerinin, KHK ile ihraç edilen doktorlardan olması dikkat çekti.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ağır müeyyideler getiren Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısının görüşülmesi sırasında yaşanan kavganın perde arkası ortaya çıktı. Meclis komisyonunda ele alınan yasa teklifine göre, KHK'larla ihraç edilen doktorlar artık Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı özel hastahanelerde çalışamayacak. Söz konusu kanun maddesine tepki göstererek komisyonu birbirine katan milletvekillerinin, KHK ile ihraç edilen doktorlardan olması dikkat çekti.

Cihangir İslam - Ali Şeker

KARDEŞİ İHRAÇ EDİLMİŞ

Kavga çıkaran doktorlar arasında Saadet Partili Cihangir İslam, CHP'li Ali Şeker, HDP'li Semra Güzel ve Habip Eksik gibi isimler yer aldı.

Habip Eksik - Semra Güzel

Yine komisyonda bulunan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın kardeşi nefrolog Dr. Ramazan Danış da KHK ile ihraç edilen doktorlardan. TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görüşülen Sağlıkta Şiddet yasa teklifinin 5'inci maddesi, terör örgütleriyle irtisaklı olduğu gerekçesiyle kamudan ihraç edilen doktorların özel hastanelerde çalışmasının engellenmesini öngörüyordu.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.