Gündem Mustafa Sarıgül parti kuruyor

Mustafa Sarıgül parti kuruyor

CHP'de Muharrem İnce depremi sürerken, partinin eski İstanbul adayı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'ni partileştirme kararı aldı. Partinin adının ‘Türkiye Değişim Partisi’ olacağı belirtilirken, ilk adımı atan Sarıgül, partinin İstanbul İl Başkanı olarak Yusuf Polat’ı atadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Mustafa Sarıgül parti kuruyor
Mustafa Sarıgül

CHP'de Muharrem İnce krizi sürerken, partinin eski İstanbul adayı Mustafa Sarıgül'den yeni parti çıkışı geldi. Daha önce parti kurmasına yönelik bir talep olduğunu belirten Sarıgül, ‘Türkiye Değişim Hareketi’ni partileştirme kararı aldı.

Adı 'Türkiye Değişim Partisi' olacak

Partinin adının Türkiye Değişim Partisi olacağı öne sürülürken, ilk adımı atan Sarıgül, partisinin İstanbul İl Başkanı olarak da Yusuf Polat’ı atadı.

"Baykal'ın
kızı Halk Partisi adıyla parti kuruyor" iddiası kulisleri
hareketlendirdi
GÜNDEM
"Baykal'ın kızı Halk Partisi adıyla parti kuruyor" iddiası kulisleri hareketlendirdi

İnce'den CHP fotoğrafından kesilmesi yorumu: Bölücü kimmiş görsünler
GÜNDEM
İnce'den CHP fotoğrafından kesilmesi yorumu: Bölücü kimmiş görsünler

Partinin İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Yusuf Polat, Mustafa Sarıgül’e teşekkür ederek, “Tarihe düşecek bir notumuz, tamamlanacak bir hikayemiz var. Genel Başkanımız Sn Mustafa Sarıgül ve teşkilatımızın teveccühü ile İstanbul İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edilmiştir. Allah mahçup ettirmesin” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül'den yeni parti açıklaması: Talep var
OYNAT 04:33
Mustafa Sarıgül'den yeni parti açıklaması: Talep var
CHP'de Muharrem İnce depremi sürerken, partinin eski İstanbul adayı Mustafa Sarıgül'den yeni parti çıkışı geldi. Genel merkez binasını dahi hazırladığı öne sürülen Sarıgül, 'Pandemi sürecinde parti kurmak uygun değil ancak talep var' ifadelerini kullandı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.