Gündem Özlem Zenginden Ayasofya açıklaması Özgürleştiğini düşünüyorum

Özlem Zengin'den Ayasofya açıklaması: Özgürleştiğini düşünüyorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, TVNET'te yayınlanan Sert Sorular programında, Ayasofya Eski Baş İmamı Mehmet Boynukalın ile arasında geçen diyaloglara ilişkin soruları yanıtladı. "Boynukalın'ın tartışma sonrası istifa etmesinde herhangi bir dahliniz var mı?" sorusuna karşılık, Zengin, "Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Özlem Zenginden Ayasofya açıklaması: Özgürleştiğini düşünüyorum
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin

Ayasofya Eski Baş İmamı Mehmet Boynukalın'ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Twitter hesabından yaptığı paylaşıma, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin tepki göstermiş, "Bu paylaşımı yanlış buluyorum. Ayasofya Cami İmamı, böyle bir konuda tweet atmamalı. Bence herkes kendi işini yapmalı." demişti. Boynukalın, söz konusu tartışma sonrası görevinden istifa etmişti.

"AYASOFYA KİMSENİN SIFATI DEĞİL"

  • TVNET'te canlı yayınlanan Sert Sorular programında, Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz'ün, "Boynukalın'ın istifasında dahliniz var mı?" sorusuna yanıt veren Zengin, "Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil" dedi.

Zengin konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Adalet Bakanlığımızın çok önemli bir çalışmasıyla beraber artık kadın cinayetleri hukuki bir terim olarak mevzuatın içerisine girmiş oldu. Kadın cinayetleri denilen şey hukuk mevzuatında bir tanımlama. Böyle bir tanımlama varken sizin karşınıza devamlı dini referans göstererek hukukun var kıldığı kavramları reddetmeye çalışan insanlar oluyor. Onu dinleyen insanlar sizi düşman biliyor. Beni dindar görmüyorlar. Benim ne kadar inançlı olduğuma insanlar mı karar verecek?

Özlem Zengin'den Ayasofya açıklaması: Özgürleştiğini düşünüyorum
OYNAT 03:28
Özlem Zengin'den Ayasofya açıklaması: Özgürleştiğini düşünüyorum
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, TVNET'te yayınlanan Sert Sorular programında, Ayasofya Eski Baş İmamı Mehmet Boynukalın ile arasında geçen diyaloglara ilişkin soruları yanıtladı.

'Boynukalın'ın istifa etmesinde herhangi bir dahliniz var mı?' sorusuna, 'Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil' cevabını verdi.

Burada problem şu, kadınlar için şiddetin konuşulduğu bir gün var, çok önemli bir günden bahsediyoruz ve hukuken de bir terimden bahsediyoruz. Araya dinle ilgili bir referans girdiği zaman siz ne söylerseniz söyleyin onunla rekabet etme şansınız kalmıyor. Oysa ki siz hukuken var olan bir gerçeklikten bahsediyorsunuz. Tezlerimizi savunurken; din ile dini yan yana koymalıyız, hukuk ile hukuku."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin: Çıplak arama yöntemi uygulansa en başta ben karşı çıkarım
GÜNDEM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin: Çıplak arama yöntemi uygulansa en başta ben karşı çıkarım

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.