Gündem Öztrak da açıklayamadı

Öztrak da açıklayamadı

Kılıçdaroğlu’nun, sözlerini CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “YSK’dan gelen ham veriler” sözleriyle açıklamaya çalıştı.

Abone Ol Google News
Uğur Duyan Yeni Şafak
Öztrak da açıklayamadı
Faik Öztrak

Net ifadeler kullanmayan Öztrak, 2018 yılı seçimlerinde kullanılan seçmen listelerinde tespit ettikleri bazı hataların olduğunu ifade etti ama bu hataların nasıl edildiğine dair bilgi vermedi.

HAM VERİLERİ KONTROL EDİYORUZ

  • Öztrak şunları söyledi: “YSK seçmen listelerine ilişkin ham verileri hiçbir kalite testine tabi tutmadan, analize tabi tutmadan partilere gönderiyor. Biz YSK’dan gelen bu ham verileri kontrol ediyoruz. İl ve ilçe örgütlerimizden gelen bilgilerle bu verilerin tutarlılığını test ediyoruz. Elimizdeki bilgilerle zenginleştiriyoruz ve YSK’nın yanlışlarını düzeltiyoruz. Şimdi bunun neresi siyaseten ve hukuken sorunlu? Doğru bilgiyi YSK’ya gönderiyoruz, ona göre de YSK bu yanlış verileri düzeltiyor.”

CHP’li seçmenden Kılıçdaroğlu’na: Sevilmiyorsun aday olma senlik işler değil
OYNAT 01:01
CHP’li seçmenden Kılıçdaroğlu’na: Sevilmiyorsun aday olma senlik işler değil
CHP'li bir seçmen, internet üzerinden yaptığı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığına tepki gösterdi: “Aday olma, sen bu ülkede sevilen bir adam değilsin. Muhalifler bile seni sevmiyor. Gitmiş bir de İslam Sempozyumunda Marx'tan alıntı yapıyor. 'Derdin ne, bu nasıl bir basiretsizlik?' Yırtacağım kendimi. Aday olma senlik işler değil'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.