Gündem Rabia Nazı TBMM araştıracak

Rabia Naz’ı TBMM araştıracak

AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüyle ilgili TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi. 20 vekilin imzasını taşıyan önergede olayın kamu vicdanını tatmin edecek bir şeffaflığa kavuşturulması isteniyor.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Rabia Naz Vatan
Rabia Naz Vatan

AK Parti, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüne ilişkin TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi. İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ve AK Partili 19 vekilin imzası ile verilen araştırma önergesinin gerekçesinde, Giresun Eynesil’de 12 Nisan 2018 tarihinde evinin önünde ağır yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden küçük kızla ilgili kamuoyunda çeşitli tartışmaların yaşandığına dikkat çekildi.

ŞEFFAFLIĞA KAVUŞMALI

  • Çocuk ölümleri, Rabia Naz Vatan’ın ölümü ve benzeri olaylardaki süreçlerin tüm yönlerinin araştırılıp kamu vicdanını tatmin edecek bir şeffaflığa kavuşturulması için verildiği belirtilen önergede, sorunların tespit edilip gerekli tedbirlerin alınmasının büyük önem taşıdığı vurgulandı. Küçük kızın ölümüyle ilgili soruşturma olay yeri incelemede görevli polislere uzanmış, 60 tanığın da yeniden dinlenmesine karar verilmişti.

Soruşturma polise uzandı
GÜNDEM
Soruşturma polise uzandı
TÜRSAB ve Biletix'e soruşturma
Ekonomi

TÜRSAB ve Biletix'e soruşturma

Rekabet Kurulunca, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. Soruşturma kararlarının Biletix'in sözleşmelere eklediği ekstra masraflardan, TÜRSAB'ın ise hac kontenjanlarına ilişkin uygulamaları üzerine alındığı belirtildi.
İstanbul Valiliği: Kaydı bulunmayan Suriyeler 20 Ağustos'a kadar başka illere gönderilecek
Gündem

İstanbul Valiliği: Kaydı bulunmayan Suriyeler 20 Ağustos'a kadar başka illere gönderilecek

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Ülkemize yasa dışı yollardan giren düzensiz göçmenlerin yakalanarak sınır dışı edilmelerine devam edilmektedir. Geçici koruma kapsamında olmayan Suriye uyruklu yabancılar, İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile belirlenen illere sevk edilmektedir. İstanbul, geçici koruma kaydına kapalıdır. Geçici koruma kapsamında olmakla birlikte, İstanbul ilinde kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre verilmiştir" denildi.
İstanbul’da tarihin en büyük sahte dolar operasyonu: FETÖ bağlantısı dikkat çekti
Gündem

İstanbul’da tarihin en büyük sahte dolar operasyonu: FETÖ bağlantısı dikkat çekti

Esenyurt'ta tarihin en büyük sahte dolar operasyonu gerçekleştirildi. Matbaaya düzenlenen baskında ilk başta herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, polisin dikkatini “Dikkat yüksek gerilim” panosu yazan dolap dikkat çekti. Aramalarını bu yönde yoğunlaştıran polis, panonun arka kısmına tahta paletler üzerinde 100’erlik banknotlar halinde 271 milyon 150 bin sahte Amerikan doları (1 trilyon 530 milyon Türk lirası) ele geçirdi. Operasyonda biri FETÖ bağlantısı sebebiyle ihraç edilen B.Ç. isimli komiser olmak üzere 5 şüpheli yakalandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.