Gündem Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, minibüste bir kadının saldırısına uğrayan başörtülü Aslıhan Y.'yi ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Kız çocuğumuza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi

Haber Merkezi Yeni Şafak
Saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pendik-Kadıköy hattında çalışan bir minibüste önceki gün 'başörtülü olduğu için' saldırıya uğrayan 16 yaşındaki Fatma Dilara Aslıhan Y.'yi evinde ziyaret etti. A.A.K. isimli bir kadın tarafından 'terörist' diye yaftalanarak saldırıya uğrayan ve bir anda ülke gündemine oturan genç kızın ailesiyle yaşadığı Bostancı'daki evine gelen CHP Lideri, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Hiç kimsenin kılığından, kıyafetinden, yaşam tarzından, inancından, kimliğinden ötürü ötekileştirilmesini istemeyiz. Herkes bu ülkede özgürce yaşayabilmeli, herkes bu ülkede huzur içinde yaşayabilmeli” dedi. 20 dakika süren ziyarette, Aslıhan'ın ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Kız çocuğumuza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bir daha Türkiye'de olmamasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Fatma Dilara Aslıhan Y.
Fatma Dilara Aslıhan Y.


O KADIN TUTUKLANMIŞTI

Kılıçdaroğlu ziyaretin ardından, sokakta bekleyen vatandaşlarla da kısa bir süre sohbet etti. Ziyareti sırasında Kılıçdaroğlu'na CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve partililer eşlik etti. Başörtülü genç kıza saldıran A.A.K. adlı kadın gözaltına alınmış, 'cebir ve tehdit kullanarak inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlarından tutuklanmıştı.
Abone Ol Google News
Kararı Türkiye verir: S-400 alırız kimse karışamaz
Gündem

Kararı Türkiye verir: S-400 alırız kimse karışamaz

CBS televizyonu New York’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı röportajın bir kısmını daha yayımladı. Erdoğan, sunucunun “Rusya’dan başka S-400 seti almayı planlıyor gibisiniz?” sözlerine “Hangi ülkeden ne tür savunma sistemleri aldığımıza kimse karışamaz. Bu kararları sadece biz veririz” karşılığını verdi. Sunucu “Bu kulağa ‘evet’ cevabı gibi geliyor” deyince de “Tabii ki evet” ifadelerini kullandı. CBS bu açıklama için “Türkiye Cumhurbaşkanı meydan okuyor” yorumunu yaptı.
En kritik sorunları baş başa aştılar
Gündem

En kritik sorunları baş başa aştılar

ABD ziyareti ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Eylül’de Soçi’ye yapacağı ziyarete çevrildi. Suriye’den Libya’ya, Kafkaslar’a kadar birçok bölgede işbirliğiyle hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in baş başa görüşeceği zirveden önemli kararlar bekleniyor. Ağustos 2016’dan bu yana iki liderin her baş başa görüşmesi, iki ülke ilişkilerinde dönüm noktalarını oluşturdu.
Yeni soğuk savaşta tutsak değişimi
Dünya

Yeni soğuk savaşta tutsak değişimi

ABD’nin AUKUS ve QUAD anlaşmaları ile Çin’i çevreleme girişimleri gerilimi arttırırken, yeni soğuk savaşın ilk tutsak değiş tokuşu gerçekleşti. Washington’ın baskısıyla Kanada’da ev hapsinde tutulan Huawei yöneticisi Meng Wanzhou’ya karşılık Çin, gözaltına aldığı iki Kanadalıyı serbest bıraktı. Aynı gün Çin’in eski BM Büyükelçisi Sha Zukang, ülkesinin nükleer silahları kullanmaya hazır olması gerektiğini söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.