Gündem Selçuk Bayraktar şehit Korgeneral Osman Erbaşı anlattı Milli S/İHAlara büyük desteği oldu

Selçuk Bayraktar şehit Korgeneral Osman Erbaş'ı anlattı: Milli S/İHA'lara büyük desteği oldu

Bingöl'den havalanan askeri helikopter Bitlis yakınlarında kırıma uğradı, elim kazada 11 askerimiz şehit oldu. Şehadete ulaşanlar arasında yer alan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'a ilişkin paylaşım yapan BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "Osman Erbaş Paşamız'ın milli S/İHA sistemlerimizin gelişiminde çok büyük desteği oldu. Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Selçuk Bayraktar şehit Korgeneral Osman Erbaşı anlattı: Milli S/İHAlara büyük desteği oldu
Selçuk Bayraktar (ortada), Şehit Korgeneral Osman Erbaş (sağda)

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir askeri helikopterin Bitlis'in Tatvan ilçesi yakınlarında 14.25 sularında kaza kırıma uğradığını açıkladı.

Elim kazada 11 askerimiz şehit olurken 2 askerimiz de yaralandı. Şehitlerimiz arasında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da vardı.

Erbaş'ın vefatı sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan BAYKAR Savunma Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Allah Şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar versin. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

"Kalender, babacan, alçak gönüllü..."

Şehit Korgeneral Erbaş ile 2010 senesinde Doğubayazıt'ta tanıştığını belirten Bayraktar, "Mini İHA'larımızı operasyonlarda kullanacak personele eğitim vermek üzere davet etmişti. O dönemde doğudaki sınır karakollarını teker teker kendisiyle gezmiştik. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir komutanımızdı." dedi.

"Milli S/İHA'lara büyük desteği oldu"

Yıllar içinde dostluklarının hiç bitmediğini vurgulayan Bayraktar, "Milli S/İHA sistemlerimizin gelişiminde çok büyük desteği oldu. Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. En son TEKNOFEST ziyaretinde yüz yüze görüşüp alanı beraber gezmiştik. Gençlerin projelerini görüp ülkemiz adına çok mutlu olmuştu." ifadelerini kullandı.

"Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik komutanım"

Bayraktar paylaşımının devamında, "Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun komutanım... Özlemini duyduğunuz şehadete kavuştunuz... Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik komutanım... Sizi, muhabbetinizi, dostluğunuzu, kahramanlığınızı hep özleyeceğiz..." dedi.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın unutulmayan sözü: Türk askeri katil olmaz
OYNAT 00:53
Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın unutulmayan sözü: Türk askeri katil olmaz
Bitlis'te düşen helikopterde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da şehit olduğu öğrenildi. Şehit Korgeneral Osman Erbaş, 2016 yılında katıldığı şehit cenazesinde, 'Türk askeri katil olmaz. Onlar Türk askeri değil katiller. Asker hiçbir zaman vatandaşını öldürmez' sözleri ile darbecilere tepki göstermişti.

Bingöl'den kalkan askeri helikopter düştü: 11 askerimiz şehit
GÜNDEM
Bingöl'den kalkan askeri helikopter düştü: 11 askerimiz şehit

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan helikopter kaza açıklaması: Ailelere ve TSK'ya başsağlığı diledi
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan helikopter kaza açıklaması: Ailelere ve TSK'ya başsağlığı diledi

Helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş kimdir
GÜNDEM
Helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş kimdir

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.