|

Marmaris'te provokatif saldırı girişimi: HDP ilçe binasına saldıran şüpheli gözaltına alındı

İzmir'deki saldırının ardından bir provokatif saldırı girişimi de Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleşti. Sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahla saldırıda bulunan A.T.D. (28) gözaltına alındı. Şüphelinin HDP ilçe binasına taksiyle geldiği, 2018 yılında da aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve 'mala zarar verme' suçundan işlem yapıldığı tespit edildi.

08:54 - 14/07/2021 Çarşamba
Güncelleme: 09:09 - 14/07/2021 Çarşamba
DHA
Marmaris’te HDP binasına saldıran kişi gözaltına alındı.
Marmaris’te HDP binasına saldıran kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre Marmaris'te sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahla saldırıda bulunulduğu ihbarı üzerine polis ekipleri sevk edildi.

Saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen A.T.D. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin saldırıda kullandığı silah da ele geçirildi.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Şüphelinin HDP ilçe binasına taksiyle geldiği, 2018 yılında da aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve 'mala zarar verme' suçundan işlem yapıldığı tespit edildi. Şüphelinin psikolojik tedavi gördüğü, bu nedenle ilaç kullandığı, her ay İstanbul’a psikolog görüşmesine gittiği, 2012 yılında da İstanbul Ruh Sinir Hastanesinde 1 ay süreyle kaldığı belirlendi


#Muğla'
#Marmaris
#HDP ilçe binası
3 yıl önce