Gündem Soyağacı sorgulama ne zaman açılacak

e-devlet soy ağacı sorgulama ne zaman açılacak

Soyağacı sorgulama ne zaman açılacak

e-Devlet soyağacı sorgulama uygulamasının ne zaman erişime açılacağına dair ilk açıklama yapıldı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan alt/üst soyağacı sorgulama uygulamasına ilişkin açıklamada 200 bin adet sorgulamanın başarılı olarak sonuçlandırıldığı ve belge oluşturulduğu belirtildi. İşte e-Devlet soyağacı sorgulama ile ilgili büyün detaylar.

Haber Merkezi Yeni Şafak
e-Devlet'te soyağacının ne zaman açılacağına dair ilk açıklama yapıldı.
e-Devlet'te soyağacının ne zaman açılacağına dair ilk açıklama yapıldı.

e-Devlet soyağacı sorgulama vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Alt/üst soyağacı sorgulama sayfası dakikalar içerisinde yoğun talep gördü ve bu durumun ardından turkiye.gov.tr adresi kilitlendi. Bu sabah alınan karar doğrultusunda e-Devlet soy ağacı sorgulama uygulaması askıya alındı. İşte e-Devlet soyağacı sorgulama ile ilgili büyün detaylar.

Milyonları ilgilendiren olay ile ilgili resmi açıklama Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden geldi. Açıklama kapsamında en yoğun anın gece 02.00-04.00 saatlerinde yaşandığı bilgisi verildi. 200 bin adet sorgulamanın başarılı olarak yapıldığı belirtildi.

Soyağacı sorgulama açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

"08.02.2018 tarihinde saat 14:00'da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00'e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır.

Soyağacı sorgulama ne zaman yapılacak?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır.

Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır."

REKLAM

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır?

Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.

Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.

SOYAĞACI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Sistemin kapatıldığı uyarısı.

Soy ağacı sorgulama ekranı.

Hangi yıllara kadar soyağacı çıkarılıyor?

Sayfaya girenler 1800`lü yıllara kadar üst soy bilgilerini kontrol etmeye imkanı bulabiliyor.

e-Devlet kilitlendi: Herkes bunu arıyor
GÜNDEM
e-Devlet kilitlendi: Herkes bunu arıyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.