Gündem Suçıktıda şiir ziyafeti

Suçıktı’da şiir ziyafeti

Geleneksel Suçıktı Şiir Akşamları’nın 22’ncisi düzenlendi. Balıkesir Dursunbeyli’de gerçekleştirilen şiir şölenine 25 şair katıldı. Şiir akşamlarının bu yıl ki onur konuğu Bosna Hersek’in milli şairi Prof. Dr. Cemalettin Latiç oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Suçıktı’da şiir ziyafeti
Geleneksel Suçıktı Şiir Akşamları’nın 22’ncisi düzenlendi.

MUHAMMED KURTAR - BALIKESİR

Yeni Şafak’a konuşan Latiç, yeterince Türkçe bilmediği için mahcup olduğunu dile getirdi. Latiç, “Türk insanlarının şiire olan sevgisini, tutkusunu, bağını bu güzellikleri Türkçeyi bilsem de onunla anlatsam. Bir sonraki zamana inşallah Türkçeyi öğreneceğim ve Türk şiirini anlamak için buraya tekrar geleceğim” dedi.

ALİYA MARŞ İSTEDİ

Latiç, Bosna Hersek’in milli şairi olma yolculuğunu anlatırken ilginç bir detay paylaştı. Latiç, Bana Aliya (İzzetbegoviç) dedi ki, “Bak cebimde Mehter Marşı’nın kasetleri var. Bizim neden marşımız yok? Cemalettin bizim marşımızı da sen yazacaksın” dedi. Rahmetli Akif Emre de bizim bu heyecanımıza katkıda bulundu” diye konuştu.

Firari FETÖ'cü Önder Aytaç Bosna Hersek'teki okulların FETÖ bağlantısını ifşa etti
GÜNDEM
Firari FETÖ'cü Önder Aytaç Bosna Hersek'teki okulların FETÖ bağlantısını ifşa etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.