Gündem Taciz olur alışırsınız

Taciz olur alışırsınız

PKK’nın Münbiç’te tuttuğu kız çocukları taciz ve tecavüzün pençesinde. Cinsel saldırıya maruz kalanlar şikayet ettiğinde korkunç gerçekle yüzleşmiş. Yıllardır orada bulunan teröristler, genç kızlara “Hepimiz taciz ve tecavüze uğradık. Kabul edin, alışırsınız” demiş.

Abone Ol Google News
Hatice Saka Yeni Şafak
Taciz olur alışırsınız
Arşiv

Terör örgütü PKK, Suriye’de kaçırdığı kız çocukları ile örgüte katılan kadınların önemli bölümünü Münbiç’te tutuyor. 2012’de kurulan sözde kadın koruma birliklerinde değişik yaşlarda binlerce kadın terörist bulunuyor. Silahlı eğitim görenler arasında 12 yaşında çocuklar bile yer alıyor. Teröristler genç kız ve çocukları sosyal medyada yayınladıkları videolar, okul, köy ve kamp ziyaretleriyle kendilerine çekiyor.

HEPİMİZ TACİZE UĞRADIK

Örgütte kadın teröristler 3 sınıftan oluşuyor. Silah kullanımı konusunda deneyimli olanlar, yeni ve yaşlı kadın teröristler ile kaçırılan çocuklar. Gençlere, fiziksel ve psikolojik olarak farklı yaşam koşulları için özel eğitim veriliyor. Örgütte taciz ve tecavüz ise olağan karşılanıyor. Tacize uğrayan kızlar şikayete gittiklerinde, “Hepimiz taciz ve tecavüze uğradık. Kabul edin, alışırsınız” yanıtı aldıklarını ifade ediyor.

AİLESİYLE TEHDİT ETMİŞLER

Örgütün tuzağına düşenlerden biri de 17 yaşındaki Suriyeli Merve el-Muhammed. Tıp okuma hayali kuran genç kız, sözde “Münbiç Kadın Meclisi”nin okula yaptığı ziyaretten sonra onlara katılmaya karar vermiş. Örgüte girdikten sonra kandırıldığını anlayınca defalarca kaçmaya çalışmış. Ailesinin çabalarına rağmen örgütten kurtulamayan genç kız, ailesini sınırdışı etmekle tehdit eden örgütün tutsağı olduğunu söyledi.

PKK-YPG AYNI

Suriye TV’ye konuşan kadın terörist ise PKK ile YPG’yi ayrı bir örgüt gibi göstermek isteyen ABD’nin iddialarını çökertti. Her yere bebek katili Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının asıldığını anlatan kadın terörist, “Sabah toplantısı bittikten sonra Abdullah Öcalan’ın talimatlarını okuyup günlük eğitimimize başlıyoruz. Başta Türkiye olmak üzere düşmanlarımıza karşı nasıl savaşacağımızı anlatıyoruz” diyor.

BOŞANMALAR ARTTI

Suriye televizyonuna konuşan sosyolog Prof. Muhammed el-Hassun ise terör örgütlerinin Münbiç’e girdiğinden bu yana ahlak yapısının bozulduğuna ve boşanmaların arttığına dikkat çekti. El-Hassun, “SDG kadınlarla ilgili fikirlerini yaymaya devam ederse, şehrin sonu gelecek” şeklinde konuştu.

Tecavüz işkence infaz
GÜNDEM
Tecavüz işkence infaz
Bild'in Türkiye düşmanı yayın yönetmeni cinsel istismardan kovuldu
Dünya

Bild'in Türkiye düşmanı yayın yönetmeni cinsel istismardan kovuldu

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı yayınlar yapan Alman Bild gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt hakkında kadın çalışanlara yönelik baskı yaptığı ve tacizde bulunduğu gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı. Cinsel taciz ve mobbing yaptığı kesinleşen Reichelt'in görevine son verildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dünyaya reform çağrısı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dünyaya reform çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 5’incisi düzenlenen TRT World Forum’un açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Pandeminin hayata dair her alanı etkilediğini vurgulayan Erdoğan, “Tüm insanlığın geleceğini tehdit eden bu kriz karşısında, dünyada barış ve adaleti sağlamakla görevli kurumlar bir kez daha sınıfta kaldı” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Avrupalı siyasetçilerin İslam düşmanlığı karşısındaki tutumları ve bu durumu istismarı da vardı.
Eski CHP'li Sadıkoğlu denetimden kaçıp trafik polisini ölüme sürüklemişti: Normalde beyefendi birisiyim
Gündem

Eski CHP'li Sadıkoğlu denetimden kaçıp trafik polisini ölüme sürüklemişti: Normalde beyefendi birisiyim

Kocaeli'de kendisini durduran polisi aracı ile sürükleyerek kaçan eski CHP Gençlik Kolları Başkanı Bülent Sadıkoğlu ile ilgili karar verildi. Firari olarak aranan Sadıkoğlu dün gözaltına alınmıştı. İfadesi ortaya çıkan Sadıkoğlu'nun aslında beyefendi birisi olduğunu belirterek, "Şeker hastasıyım, o yüzden panikledim. Aracımın bağlanmasından korktum o yüzden kaçtım. Böyle olmasını istemezdim" dediği öğrenildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.