Gündem TBMM bahçesinde vekili sincap ısırdı

AK Parti'li eski vekili TBMM'de sincap ıssırdı

TBMM bahçesinde vekili sincap ısırdı

TBMM’de eski AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz’ı sincap ısırdı. En yakın yetkili merkeze giderek tetanos aşısı yaptıran vekilin sağlık durum iyiyken, yetkililer TBMM çatısı altında neden aşılama yapılamadığını da açıkladı.

Haber Merkezi Diğer
TBMM bahçesinde sincap tarafından ısırılan eski vekil, tetanos aşısı yapıldı.
TBMM bahçesinde sincap tarafından ısırılan eski vekil, tetanos aşısı yapıldı.

TBMM kampüsünün yoğun ağaçlıklı bölümünde yaşayan sincaplar kendilerine yiyecek vermek isteyen üç personeli değişik zamanlarla ısırdı.

Son vaka ise geçen hafta eski AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz’ın başına geldi.

Milliyet'in haberine göre, bir sincabın tırmalayıp ısırması üzerine TBMM Hastanesi’ne giden Yılmaz’a pansuman yapıldıktan sonra Ankara’da tetanos ve kuduz aşılarını yapabileceği iki merkezin isimleri verilerek yönlendirme yapıldı.Yılmaz, yakın hastaneye giderek tetanos iğnesi yaptırdı.

TBMM'de aşılama yapılamıyor

  • Yetkililer, “TBMM’de neden tetanos ve kuduz aşısı yok?” şeklindeki eleştirilerin yersiz olduğunu belirterek, “TBMM hastane biriminde hiçbir aşılama yapılamıyor. Aşılama konusunda Hıfzıssıhha Ankara’da iki hastaneyi görevlendirmiş bulunuyor. Ankara ve Numune hastanelerinde söz konusu aşılama işlemleri yapılabiliyor. Değişik zamanlarda meydana gelen ısırma olaylarında sayın vekilimiz ve sincaplara yiyecek vermek isterken eli tırmalanarak yaralanan personelimiz gerekli pansumanları yapıldıktan sonra aşılama için söz konusu merkezlere yönlendirilmiş durumda. Bu konuda TBMM hastanesinin bir eksikliği mevzubahis değildir” ifadesini kullandı.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.