Gündem Türk işadamını hedef gösterdiler

Türk işadamını hedef gösterdiler

PKK’ya yardım ve FETÖ’nün ABD’deki faaliyetlerini sorguladığı için hedef gösterilen Türk kökenli ABD’li işadamı Murat Güzel, hakkında çıkan “kayıtdışı lobicilik” suçlamalarına tepki gösterdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Murat Güzel
Murat Güzel

33 yıldır ABD’de yaşayan Güzel, avukatları aracılığıyla açıklama yaptı. Açıklamada, ABD'de verdiği vergilerin PKK’ya gitmesine karşı çıkan Güzel'in ayrıca Türkiye’de darbeye kalkışan FETÖ’nün ABD’yi de sömürmemesi için fikirlerini açıkça beyan ettiği belirtildi. Güzel'in bu nedenle FETÖ ve PKK yanlısı grupların karalamalarına maruz kaldığı kaydedildi. Teröre karşı duruşun insani, demokratik ve vicdani bir mesele olduğu vurgulanan açıklamada, Güzel hakkında yapılan gerçek dışı haberler de kınandı.

SKANDAL TASARIYA KARŞI ÇIKTI

  • Murat Güzel'in terör örgütlerine karşı takındığı tavrın yanı sıra, Türk milletinin geçmişine kara bir leke olarak sürülmeye çalışılan sözde Ermeni Soykırımı meselesine de karşı çıktığı belirtildi. Yapılan açıklamada “Güzel, tüm görüşlerini iddia edilenin aksine hiçbir lobicilik faaliyeti adına değil, inanmış olduğu demokratik değerler doğrultusunda, bağımsız ve tarafsız bir birey olarak savunmakta ve beyan etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Çocuk istismarı
GÜNDEM
Çocuk istismarı
Meteorolojiden kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muğla, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Muğla ve Aydın’ın kıyı kesimleri, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu ile Antalya çevrelerinde şiddetli, Antalya il merkezi ve batı kıyılarında aşırı olması bekleniyor.
Afrika’dan futbolcu olmak hayaliyle geldiler, Türkiye’de dolandırıldılar
Gündem

Afrika’dan futbolcu olmak hayaliyle geldiler, Türkiye’de dolandırıldılar

Kuzey Afrika uyruklu 26 genç, Türkiye’ye futbolcu olmak vaadiyle getirilerek dolandırıldı. Kişi başı bin 500’er euro veren gençler, Esenyurt’ta bir evde terk edilince dolandırıldıklarını anladılar. Polise başvuran Afrikalı gençler, yetkililerden yardım bekliyor.
Suruç Belediye Başkan vekiline suikast hazırlığındaki terörist Şanlıurfa’da yakalandı
Gündem

Suruç Belediye Başkan vekiline suikast hazırlığındaki terörist Şanlıurfa’da yakalandı

Suruç Belediye Başkan vekiline suikast hazırlığındaki Mazlum Muhammed Ali isimli terörist Şanlıurfa’da yakalandı. Suriye'de PKK/YPG terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren Mazlum Muhammed Ali isimli Suriye uyruklu teröristin Türkiye'ye geçiş yaptığı, önümüzdeki günlerde Suruç ilçesi başta olmak üzere Türkiye'de sansasyonel eylem gerçekleştirme hazırlığında olduğu belirtildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.